Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

Blog

Kompostovanie v záhrade

18. augusta 2022 223 Pozretia

Mnoho ľudí si myslí, že kompostovanie je jednoduché: vložíme konáriky, lístie a iný organický odpad do kompostéra alebo na hromadu, prikryjeme a čakáme, kým kompost dozrie. Znie to naozaj jednoducho!


Jarný reštart trávnika

16. marca 2022 330 Pozretia

Každý z nás túži po krásnom reprezentatívnom trávniku, ale bez úsilia to nebude. Aby sme sa v lete mohli tešiť z hustého, zamatovo sfarbeného trávnika, stojí za to vykonať dôležité práce na začiatku sezóny.

Príprava pôdy a základné hnojenie - časť prvá venovaná pestovaniu zeleniny.

8. februára 2022 486 Pozretia

Úžitkové a okrasné rastliny majú rozdielne nároky na pestovateľské prostredie a teda aj na pôdu. Rozdielne sú nároky na hĺbku kyprej pôdy, obsah aktívnych organických látok, humusu, živín a vody, zrnitosť a štruktúru.

Ako funguje mykorhíza?

31. januára 2022 313 Pozretia

Vo veľkej skratke môžeme povedať, že ide o priateľský vzťah medzi rastlinou a niektorými pôdnymi hubami, ktorý vymyslela sama príroda. Samozrejme, že tak jednoduché vysvetlenie žiadneho zvedavého človeka neuspokojí a preto prichádzame s podrobnejším vysvetlením.

6 tipov ako sa starať o izbové rastliny počas zimy.

25. januára 2022 274 Pozretia

Chladné obdobie a oddych od prác v záhrade – to je čas, keď našu pozornosť venujeme izbovým rastlinám. Prečítajte si, ako sa o ne v tomto období postarať, máme pár cenných rád.

Prečo je výhodnejšie predpestovanie vlastných priesad?

20. januára 2022 393 Pozretia

Ušetríte peniaze. Jedna priesada vás zvyčajne bude stáť približne rovnakú sumu ako celé balenie semien. Takže za pár eur môžete získať buď jednu rastlinu alebo - ak si vyberiete semená - potenciálne desiatky.

Budete mať pod kontrolou kvalitu rastlín. Začať od vlastného predpestovania vám dá najväčšiu istotu, že budúce rastlinky budú chutné a zdravé.

Ak máte malé deti, začnite spolu s nimi sadiť semienka. Takáto zábavná a vzdelávacia forma je najlepší spôsob, ako sa dozvedia o životnom cykle rastliny. Budú ho sledovať od úplného začiatku a môžete si byť istí, že budú chutiť oveľa viac.

Náš tip – dopestujte si zdravú pažítku! Obsahuje vitamín C, A, E a K, z minerálnych látok obsahuje draslík, vápnik, fosfor, horčík, sodík, železo, selén, mangán, zinok a meď, omega 6 a omega 3 kyseliny.

Pažítka udržuje zdravé trávenie, zdravé srdce, posilňuje imunitu, zlepšuje zdravie kostí, zlepšuje zrak, bráni vzniku rakoviny, udržuje zdravé tehotenstvo, detoxikuje telo, zlepšuje kvalitu spánku, udržuje zdravú pokožku i vlasy.

Užitoční pomocníci na ľahšie pestovanie.

7. januára 2022 338 Pozretia

Predstavujeme vám užitočných pomocníkov na ľahšie pestovanie.

Celoročná ochrana broskýň a nektariniek

25. decembra 2021 385 Pozretia

Broskyne aj nektarinky vyžadujú pozornosť pri pestovaní už na začiatku jari. V prvom rade nesmieme zabúdať na preventívny postrek proti kučeravosti listov broskýň a nektariniek. Postrek vykonávame pri otváraním púčikov meďnatými prípravkami napr.: Champion 50 WG. Za daždivého počasia postrek opakujeme ešte pred kvitnutím. Môžeme použiť prípravok Champion 50 WG, alebo prípravkom Syllit 544 SC.

Nesmieme na jar zabudnúť ani na likvidáciu prezimujúcich škodcov predjarným postrekom. Tento postrek vykonávame po vypučaní, avšak najneskôr pred kvitnutím stromov. V tomto termíne zasiahneme proti širokej škále prezimovaných škodcov napr.: vošiek, štítničiek, obaľovačov,... Zároveň s týmto postrekom zasiahneme aj proti moníliovej spále kvetov a výhonkov. Proti monílií používame prípravky napr.: Signum, alebo Prolectus.

Múčnatku na broskyniach a nektarinkách eliminujeme prípravkom Kumulus WG ihneď po zistení výskytu. Za daždivého počasia sa na plodoch môže vyskytnúť dierkovitosť listov alebo škvrnitosť plodov.

Prečo je predjarný postrek ovocných stromov tak dôležitý?

24. decembra 2021 296 Pozretia

Aktuality v chemickej ochrane plodín 2

20. apríla 2021 664 Pozretia

Aktuality v chemickej ochrane plodín 1

20. apríla 2021 903 Pozretia

Jeseň v záhrade

21. októbra 2020 1392 Pozretia

Jeseň je jedno z najkrajších ročných období, kedy sa príroda ešte stále nechce uložiť na zimný spánok.

Jesenný postrek stromov

28. septembra 2020 10133 Pozretia

Každý skúsený pestovateľ vie, že hoci prišla jeseň, starostlivosť o záhradu nekončí a je potrebné vykonať niekoľko dôležitých úkonov.


Malé mušky v kvetináči – ako sa ich zbaviť?

21. mája 2020 31256 Pozretia

Malé čierne mušky, zvané smútivky, môžu vaše rastliny oslabiť viac, než by ste si mohli predstaviť. Neškodia totiž ony samy, ale hlavne ich larvy.

Ako nad nimi vyhrať zdanlivo márny boj?

Zmena názvu prípravkov

13. mája 2020 1327 Pozretia

Značka Bayer Garden sa zmenila na Protect Garden. Všetky pôvodné prípravky pod starými názvami majú nové mená a sú dostupné.

Prípravok Huricane – zaručená výhra v boji proti všetkým dvojklíčnoslistovým burinám a metličky v obilninách

1. apríla 2019 5901 Pozretia

Huricane je jediná jarná aplikácia zničí všetky nebezpečné dvojklíčnolistové buriny a metličku obyčajnú v pšenici ozimnej, v raži siatej a tritikale.

Akonáhle buriny obnovia v jarnom období naplno rast, je možné aplikovať v dávke 200 g / ha, a to ako vo vode, tak aj v kvapalnom dusíkatom hnojive typu DAM 390.