Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Vošky

Viac pohľadov

Vošky

Vošky sú malé 1 až 5 mm dlhé živočíchy. Vošiek je veľmi veľa druhov. Môžu byť rôzne sfarbené , zelené, žlté, hnedé, červené alebo čierne v závislosti od druhu a potravy.
Dospelé vošky sú bezkrídle, ale niektorým z nich môžu vyrásť aj krídla, najmä ak ich populácia je značne vysoká.
Vošky vylučujú veľké množstvo lepkavej tekutiny známej ako medovica. Táto šťava kvapká na rastliny, priťahuje mravce a podporuje rast plesní na listoch. 

Ak sa v porastoch hustosiatych obilnín rozšíria vošky, je potrebné voči nim zasiahnúť. Ako jedna z noviniek na trhu je použitie prípravku TRANSFORM v dávke 48 g/ha. Tento prípravok má systémový a translaminárny účinok a pôsobí na vošky ako neurotoxín. Správnya aplikácia prípravkom TRANSFORM je už pri prvom objavení kolónie vošiek, čo spravidla býva pri objavení vlajkového listu až do tvrdej zrelosti. Týmto prípravkom ošetrujeme obilniny len jedenkrát ročne. Ochranná doba je 21 dní.

Účinnou látkou tohto insekticídu TRANSFORM je nová účinná látka sulfoxaflor, ktorý tvorí základ ďalšieho insekticídu GONDOLA. Prípravok GONDOLA je zaregistrovaný aj v iných plodinách napr.: zemiaky, hlávková zelenina, okrasné rastliny a aplikuje sa v dávke 0,2 l / ha. U prípravku GONDOLA je ochranná doba 7 dní.

Sulfoxaflor je špecifická účinná látka , ktorá spoľahlivo kontroluje výskyt vošiekna širokej škále plodín. Táto účinná látka je najlepšia na trhu spomedzi registrovaných látok.

Odporúčané produkty