Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
PERLIT DEKOR 2,5 L

Viac pohľadov

PERLIT DEKOR 2,5 L

SKU: 2751 EAN: 8594003198380

Sterilný materiál pre zdravý výsev s frakciou 2 - 4 cm.

1,80 €

Balenie: 2,5 l

Dostupnosť: Skladom

Perlit je tepelne spracovaná vulkanická hornina. Používa sa na vyľahčenie pôdy (má nízku objemovú hmotnosť pretože obsahuje veľké množstvo kapilárnych aj nekapilárnych pórov a tým zabezpečuje vzdušnosť), ďalej ako regulátor pôdnej vlhkosti predlžujúci účinok minerálnych hnojív.  
Perlit nie je obohatený o živiny. Svojimi vlastnosťami zabezpečuje podmienky pre rýchle a rovnomerné klíčenie semien a zakoreňovanie odrezkov. Podporuje bohatú tvorbu zdravých koreňov.


Perlit prevzdušňuje rastové médiá, stabilizuje vlhkosť v pôde, zlepšuje využívanie hnojív a prispieva k dobrej kondícii pestovaných rastlín. Používa sa na vysievanie osív náchylných na plesne, k hydroponickému pestovanie, ale aj k ochrane rastlín pred mrazom.

Výsevy: pre výsevy semien sa používa čistý, dostatočne navlhčený perlit. Hodí sa aj k výsev veľmi chúlostivých semien. Neobsahuje zárodky plesní a pôdnych patogénnych húb.

Prevzdušnenie substrátu: perlit sa mieša so zeminou v pomere 1 diel perlitu a 1-2 diely zeminy, podľa potrieb pestovaných rastlín.

Ochrana rastlín pred chladom: perlit napomáha vonkajšom rastlinám odolávať mrazu. Substrát obohatený perlitom má oveľa vyššiu izolačné schopnosti než bežná zemina a výrazne predlžuje vegetačnú dobu. Použitie je vhodné najmä u rastlín v nádobách, ale svoj význam má aj u voľne pestovaných rastlín.

Podobné produkty