Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
THIOVIT JET-10 kg

Viac pohľadov

Top

THIOVIT JET-10 kg

SKU: 1979

Postrekový fungicíd vo forme vo vode rozpustných mikrogranuliek určený proti hubovým chorobám poľných plodín, viniča, okrasných rastlín a drevín, proti erinóze a akarinóze na viniči a múčnatke v trávnikoch.

FormaGranulované
Účinnosť akarinóza na viniči, erinóza na viniči, múčnatka,
Použitie jabloň, jahoda, mrkva, okrasné rastliny, petržlen, tekvicová zelenina,
Účinná látka popissíra 800 g/kg (80 % hm)

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 65,85 € S DPH: 79,00 €

Merná jednotka: balenie

Balenie: 10 kg

CHARAKTERISTIKA PRÍPRAVKU:

Je kontaktný prípravok na báze síry. Vyznačuje sa protektívnym účinkom, rýchlym nástupom účinnosti a reziduálnym pôsobením proti hubovým patogénom zo skupiny múčnatiek a s vedľajším účinkom proti roztočcom.

Používa sa na ochranu jabloní proti múčnatke jabloňovej, uhoriek a tekvicovej zeleniny proti múčnatke uhorkovej, mrkvy a petržlenu proti múčnatke mrkvovej, viniča proti múčnatke, okrasných rastlín proti múčnatke a jahôd proti múčnatke jahodovej.

Nová progresívna formulácia zásadným spôsobom minimalizuje riziko poškodenia v dôsledku fytotoxicity, a to aj pri vysokých denných teplotách a silnom slnečnom svite.

Thiovit je vhodnou alternatívou do všetkých situácii, keď potrebujeme obmeniť a prestriedať prípravky proti múčnatke rýchle pôsobiacim kontaktným prípravkom s odlišným mechanizmom účinku.

Rozsah registrácie prípravku v záhradníctve:

PlodinaŠkodlivý činiteľDávka do 10 L vody na 100m2Čakacia lehota v dňochPovolené kombinácie a poznámky
jabloňMúčnatka jabloňová60 g3 dni podľa návoduPre ošetrenie jabloní sa odporúča termín v štádiu myšieho uška a po odkvete. Ošetrenie je možné opakovať v 5-10 dňových intervaloch.
viničMúčnatka viniča60 g3 dnipred kvitnutím (stolové hrozno)
viničMúčnatka viniča40 g3 dnipo odkvitnutí (stolové hrozno)
viničMúčnatka viniča60 g42 dnípred kvitnutím (na víno)
viničMúčnatka viniča40 g42 dnípo odkvitnutí (na víno)
viničErinóza na viniči150 - 200 gAT Pri ochrane viniča proti erinóze a akarinóze je potrebné Thiovit aplikovať po reze, tesne pred rašením.
viničAkarinóza na viniči150 - 200gAT Pri ochrane viniča proti erinóze a akarinóze je potrebné Thiovit aplikovať po reze, tesne pred rašením.
jahodyMúčnatka jahôd30-40gATOšetrujte na začiatku napadnutia, alebo pri výskyte prvých príznakov napadnutia pred kvitnutím a po zbere. Ošetrenie je možné opakovať v 5-10 dňových intervaloch podľa infekčného tlaku múčnatky.
uhorkyMúčnatka na uhorkách30g3 dniošetrujte na začiatku napadnutia, alebo pri výskyte prvých príznakov napadnutia. Ošetrenie je možné opakovať v 5-10 dňových intervaloch podľa infekčného tlaku múčnatky.
tekvicová zeleninaMúčnatka na uhorkách50g3 dniošetrujte na začiatku napadnutia, alebo pri výskyte prvých príznakov napadnutia. Ošetrenie je možné opakovať v 5-10 dňových intervaloch podľa infekčného tlaku múčnatky.
okrasné rastlinyMúčnatka na okrasných rastlinách30-50gATošetrujte na začiatku napadnutia, alebo pri výskyte prvých príznakov napadnutia. Ošetrenie je možné opakovať v 5-10 dňových intervaloch podľa infekčného tlaku múčnatky.
mrkvaMúčnatka na mrkve a petržlene30g3 dniošetrujte na začiatku napadnutia, alebo pri výskyte prvých príznakov napadnutia. Ošetrenie je možné opakovať v 5-10 dňových intervaloch podľa infekčného tlaku múčnatky.
petržlenMúčnatka na mrkve a petržlene30g3 dniošetrujte na začiatku napadnutia, alebo pri výskyte prvých príznakov napadnutia. Ošetrenie je možné opakovať v 5-10 dňových intervaloch podľa infekčného tlaku múčnatky.

Použitie v iných krajinách ako SR (v SR tieto použitia nie sú povolené):

Múčnatka na trávach:

Múčnatka sa prejavuje belavými povlakmi na listoch tráv. Napáda predovšetkým tienené a nepravidelne kosené porasty. Ochrana - opakované postreky ohrozených porastov. Aplikujte 30 g v 10 l vody na 100 m2

Trávy - semenné porasty proti septorióze aplikujte 20 g v 10 l vody na 100 m2.

Pšenica, raž, jačmeň proti múčnatke trávovej aplikujte 30 g v 10 l vody na 100 m2.

PRÍPRAVA POSTREKOVEJ KVAPALINY:

Odmerané množstvo prípravku za stáleho miešania vsypte do nádrže naplnenej do polovice vodou a za stáleho miešania doplňte na stanovený objem. Prázdny obal z tohto prípravku vypláchnite vodou, a to ručne (3 krát po sebe). Výplachovú kvapalinu vlejte do nádrže postrekovača. Pri príprave zmesí je zakázané miešať koncentráty, prípravky vlejte do nádrže oddelene. Pripravte si len také množstvo postrekovej kvapaliny, ktoré spotrebujete.

 

Návod na použitie rozprašovača:

Odmontujte z fľaše rozprašovaciu hlavicu. Do fľaše doplňte vodu. Namontujte rozprašovaciu hlavicu a dotiahnite na doraz. Dôkladne pretrepte. Následne môžete aplikovať prípravok pomocou rozprašovača. Zarobený prípravok ihneď / čo najskôr spotrebujte.
Vo fľaši sa nachádza presná dávka prípravku vo vodorozpustnej fólii, určená pre dávku vody 500ml. Doliatím vody sa fólia rozpadne a dokonale rozpustí vo vode, čím umožní prípravku zmiešať sa s doplnenou vodou. Tento spôsob predaja prípravku pre priame použitie je najvýhodnejší, nakoľko zarobenú postrekovú kvapalinu ( prípravok na ochranu rastlín rozpustený vo vode)  je vhodné ihneď spotrebovať. Každý prípravok na ochranu rastlín rozpustený / zarobený vo vode, postupne stráca svoju účinnosť v priebehu niekoľkých dní.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

View File Etiketa Veľkosť (264.83 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

26.70 €
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
PASCA NA KRTOV

PASCA NA KRTOV

3.00 €
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
RAXIL STAR  5 L

RAXIL STAR 5 L

555.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

279.00 €
Doprava zdarma
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g
Top
CALYPSO 480 SC  1 L

CALYPSO 480 SC 1 L

273.40 €
Doprava zdarma
LIMIT 5 L

LIMIT 5 L

329.90 €
Doprava zdarma