Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
SULTAN TOP 5 L

Viac pohľadov

Doprava zdarma

SULTAN TOP 5 L

SKU: 8443

Postrekový prípravok vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou určený na preemergentnú a postemergentnú kontrolu jednoročných tráv a dvojklíčnolistových burín v repke ozimnej.

FormaKoncentrát
Účinnosť hluchavka, hviezdica prostredná, ježatka kuria, kapsička pastierska, láskavec, lipkavec obyčajný, lipnica ročná, mak vlčí, metlička, mrlík, nevädza roľná, parumanček nevoňavý, psiarka roľná, rumanček, veronika,
Použitie repka ozimná,
Účinná látka popisQuinmerac 125 g.l-1 t.j. 7-chloro-3-methylquinoline-8-carboxylic acid Metazachlór 375 g.l-1 t.j. 2-chloro-N-(pyrazol-1-ylmethyl)acet-2′,6′-xylidide
VýrobcaAdama

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 261,50 € S DPH: 313,80 €

Merná jednotka: balenie

Balenie: 5 l

ÔSOBENIE PRÍPRAVKU

SULTAN TOP® je selektívny, preemergentný a postemergentný herbicídny prípravok na báze účinných látok metazachlor a quinmerac a určený proti dvojklíčnolistovým burinám a jednoročným trávam v repke ozimnej. Účinná látka metazachlor je absorbovaná predovšetkým hypokotylom a koreňmi klíčiacich rastlín, inhibuje bunkové delenie tým, že spomaľuje tvorbu dlhých reťazcov mastných kyselín. Účinná látka quinmerac je prijímaná predovšetkým koreňmi a z časti taktiež listami. Quinmerac indukuje enzymatickú aktivitu ACC-syntázy v biosyntéze etylénu, čo stimuluje produkciu rastlinných hormónov etylénu a kys. abscisovej čo vedie k epinastii  listov, inhibícii rastu koreňov a výhonkov. Keďže k hlavnému účinku dochádza cez pôdu, dosiahne spoľahlivý účinok len pri dostatočnej pôdnej vlhkosti. Pri aplikácii počas sucha sa dostaví účinok až po zrážkach. Výsledkom je vybielenie, zožltnutie a skoré hynutie cieľových burín.

 

Spektrum burín pri preemergentnej aplikácii (PRE):

Citlivé buriny:

veroniky, kapsička pastierska, parumanček nevoňavý, rumančeky, hluchavky, hviezdica prostredná, lipkavec obyčajný

Stredne citlivé buriny :

psiarka roľná, metlička obyčajná, ježatka kuria, lipnica ročná, láskavce, mrlík biely, mak vlčí

Odolné buriny:

ruman roľný, zemedym lekársky, peniažtek roľný, fialka roľná

Spektrum burín pri skorej postemergentnej aplikácii (POST):

Citlivé buriny:

metlička obyčajná, lipnica ročná, ježatka kuria, lipkavec obyčajný, hviezdica prostredná, hluchavky, rumančeky, parumanček nevoňavý, veroniky, mak vlčí, láskavec ohnutý

Stredne citlivé buriny 

psiarka roľná, ruman roľný, nevädza poľná, kapsička pastierska, mrlík biely

Odolné buriny:

fialka roľná, peniažtek roľný

Poznámka: vymrv obilnín, trváce a hlboko koreniace buriny napr.: pupenec roľný, pichliač, pýr plazivý atď. nie sú cieľovými burinami oboch z vyššie uvedených aplikácií.

NÁVOD NA POUŽITIE

PlodinaÚčel použitiaDávka/haOchr. dobaPoznámka
repka ozimnájednoročné trávy,  dvojklíčnolistové buriny1,75 - 2 lAT1 × 3 roky na rovnakom pozemku

200 – 400 l vody/ha

Dávkovanie je obmedzené na celkovú dávku neprekračujúcu 1,0 kg metazachlóru na ha počas trojročného obdobia na tom istom poli.

POKYNY PRE APLIKÁCIU

Prípravok SULTAN TOP® aplikujte preemergentne do 3 dní po sejbe pred vzídením repky ozimnej a burín alebo postemergentne po vzídení repky ozimnej, pričom buriny by mali byť v rastovom štádiu klíčnych listov až 1 páru pravých listov (BBCH 10– 11) a repka ozimná v štádiu klíčnych listov až 4 páru pravých listov (BBCH 10 – 14). Ošetrujte plochy s dobre pripravenou pôdou bez hrúd. Ošetrenie na kamenistých alebo hrudkovitých pôdach môže byť úspešné iba čiastočne, lebo semená burín klíčiace spod hrúd a nedostanú sa do styku s herbicídom. Pre zaistenie dobrej znášanlivosti repkou ozimnou je treba dodržať hĺbku sejby 1,5-2 cm a semená repky ozimnej musia byť zakryté dostatočnou vrstvou drobnohrudkovitej zeminy. Nižšiu dávku prípravku použite na ľahších pôdach alebo pri očakávanom nižšom výskyte burín. Vyššiu dávku použite na stredne ťažkých a ťažkých pôdach a pri očakávanom silnom výskyte burín, najmä lipkavca. Zabezpečte rovnomernú aplikáciu. Keďže k hlavnému účinku dochádza cez pôdu, prípravok dosiahne spoľahlivý účinok len pri dostatočnej pôdnej vlhkosti. Pri aplikácii počas sucha sa dostaví účinok až po zrážkach. Prípadné príznaky zosvetlenia, zožltnutia alebo vybielenia okrajových častí listov repky ozimnej sú prechodného charakteru a neovplyvňujú negatívne ich ďalší rast a úrodu.

Prípravok aplikujte schválenými aplikačnými zariadeniami, ktoré zabezpečia rovnomerné pokrytie ošetrovanej plochy.

 

View File Etiketa Veľkosť (469.9 KB)
View File KBU Veľkosť (388.39 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

26.70 €
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
PASCA NA KRTOV

PASCA NA KRTOV

3.00 €
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
RAXIL STAR  5 L

RAXIL STAR 5 L

555.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

279.00 €
Doprava zdarma
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g
Top
CALYPSO 480 SC  1 L

CALYPSO 480 SC 1 L

273.40 €
Doprava zdarma
LIMIT 5 L

LIMIT 5 L

329.90 €
Doprava zdarma