Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
SUBSTRÁT PREPAROVANÝ FORESTINA PROFIK VÝSEV A MNOŽENIE 15 L

Viac pohľadov

SUBSTRÁT PREPAROVANÝ FORESTINA PROFIK VÝSEV A MNOŽENIE 15 L

SKU: 8960 EAN: 8595618402299

Špeciálne jemný výsevný substrát, neobsahuje huby, klíčivé semená, pôdnych škodcov. 

VýrobcaForestina s.r.o.

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 4,40 € S DPH: 5,30 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 15 l

Je pripravený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny s upravenou pH reakciou o hodnote 5,5 - 7 a perlitom. Je vhodný ako na siatie semien, tak aj k prepichovaniu odrezkov rastlín. Má mimoriadne jemnú štruktúru a vďaka špeciálnej technológii preparovanie počas výroby zaručuje nižšie riziko výskytu semien burín, pôvodcov ochorení rastlín a pôdnych škodcov. Preparovanie substrátu je významný preventívny prvok v ochrane sadeníc pred uvedenými skupinami škodlivých organizmov. Zároveň takto upravený substrát má priaznivý vplyv na klíčenie výsevu a zakoreňovanie odrezkov. Substrát je navyše obohatený hnojivom so základnými aj mikroživinami v nevyhnutnom rozsahu.

Substrát nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu (vysokým teplotám) a uchovávajte ho v tme a chlade. Objem náplne 5 litrov.

 

Použitie substrátu:

Primerané množstvo substrátu nasypeme do vhodnej nádoby a zasejeme semienka, alebo zasadíme rezne rastlín. Potom primerane zalejeme a vlhkosť substrátu udržujeme po celú dobu, než sú sadeničky pripravené na presádzanie. Akonáhle semená vzídu, alebo rezne zakorenia, je možné začať s ich prihnojovaním. Takto vypestované jednotlivé druhy sadeníc potom presádzame do príslušného špeciálneho substrátu.

Podobné produkty