Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
SEMO - Fazuľa kolíková ťahavá METRO / VIGNA ČÍNSKA

Viac pohľadov

SEMO - Fazuľa kolíková ťahavá METRO / VIGNA ČÍNSKA

SKU: 10710 EAN: 8590396094100

Fazuľa kolíková má dlhé tenké lúsky, vhodná na varenie i zaváranie.

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 0,90 € S DPH: 1,10 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 6 g

Odrada metro - je botanicky vigna čínská. popínavý druh fazule. lúsky sú tenké, dlhé 40 až 100 cm, rovné až šablovito prehnuté, na povrchu hladké, tmavo zelené. semena sú ľadvinovito biele.

semená sa vysievajú v prvej polovici mája do sponu 40 x 40 cm po dvoch rastlinách, k vhodnej opore. v priebehu vegetácie musíme zaistiť pravidelné kyprenie a odburinovanie pôdy. okrem vyšších nárokov na teplo, vyžaduje odroda metro i dostatok vlahy. na pôdu však nie je príliš náročná. podmienkou je ale jej dobrá priepustnosť a skôr nižší obsah organických látok, pretože v opačnom prípade dochádza k nadmernému rastu zelenej hmoty.

vhodné je použitie čerstvých lúskov k vareniu i sterilizovanie. taliani túto odrodu niekedy označujú ako "špagetovú", pre dĺžku a štíhlosť lúskov.

fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy s výhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. vysievame, ak teplota pôdy neklesá pod 10 stupňov °c a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. dôležitá je hĺbka siatia: 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 - 8 cm u fazule tyčkovej. kultivujeme iba do začiatku kvetu, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje padanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. závlaha do začiatku kvetu a v suchých rokoch zvyšuje úrodu a kvalitu strukov.

Podobné produkty