Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
ROKOHUMIN  ZELENINA 1 L

Viac pohľadov

ROKOHUMIN ZELENINA 1 L

SKU: 10851

Kvapalné organominerálne hnojivo Rokohumín od slovenského výrobcu, určené na všetky druhy zeleniny.

Formakoncentrát
Použitie baklažán, brokolica, chren, cuketa, cvikla, kaleráb, kapusta, karfiol, kel, melón, mrkva, paprika, petržlen, pór, rajčiak, reďkovka, šalát, špargľa, špenát, tekvicová zelenina, uhorka, zeler,

Dostupnosť: Skladom do 3-5 dní

Bez DPH: 4,90 € S DPH: 5,90 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 1 l

Kvapalné aminokyselinové hnojivo je určené na paradajky, papriku, uhorky, tekvicu, cuketu, melóny, mrkvu, petržlen, kaleráb, karfiol, brokolicu, zeler, kapustu, ružičový kel, šalát, špenát, reďkovku, cviklu, pór, patizóny, baklažány, chren či špargľu.

Zloženie:

Obsah spáliteľných látok v sušine v % min. 50,0. Obsah celkového dusíka ako N v sušine v % min. 5,0. Obsah celkového fosforu ako P2O5 v sušine v % min. 10,0. Obsah celkového draslíka ako K2O v sušine v % min. 15,0. Ďalej obsahuje humínové kyseliny, stopové prvky molybdén (Mo), meď (Cu), bór (B), mangán (Mn), zinok (Zn) a 18 aminokyselín.

Charakteristika:

Organominerálne hnojivo – Rokohumín Zelenina – je vyrobené z keratínu. Obsahuje aminokyseliny, železo, stopové prvky (molybdén, meď, bór, mangán, zinok) a humínové látky (kyseliny).

Táto kombinácia zaručuje mimoriadne výrazné povzbudenie rastu rastlín. Humínové kyseliny zabraňujú hromadeniu škodlivých látok a ťažkých kovov v rastlinách a plodinách určených na konzumáciu. Rokohumín výrazne podporuje príjem makro a mikro živín rastlinami. Variabilita a univerzálnosť spočíva vo využití aplikácií pri hnojení všetkých druhov zeleniny. Hnojivo podporuje klíčivosť a životaschopnosť rastlín a odolnosť voči škodcom. V rastlinách sa katalyzujú biologické procesy a tým sa v nich zvyšuje obsah živín. Humínové kyseliny zvyšujú obsah chlorofylu v rastlinách, zvyšuje sa absorpcia fotónov čím sa zlepšuje fotosyntéza a aj pri nižšej intenzite svetla sa dosiahne kvalitnejšia úroda. Hnojením sa predlžuje doba vegetácie.

Dávkovanie:

Na priesady a mladé rastliny: Obsah fľaše dôkladne premiešame. Do 1 litra vody pridáme 15 ml hnojiva. Takto vzniknutým roztokom zalievame rastlinu ku koreňom. Podľa potreby hnojíme každých 10-14 dní.

Pri hnojení na list pripravíme roztok z 10 ml hnojiva na 1 liter vody. Hnojíme raz za 14 dní.

Pri hnojení zálievkou koreňovej zeleniny si pripravíme roztok z 30 ml hnojiva na 1 liter vody Hnojíme 3 – krát počas sezóny v 2-3 týždňových intervaloch.
Cibuľovú zeleninu hnojíme zálievkou v pomere 25 ml hnojiva na 1 liter vody na začiatku a počas obdobia hlavného rastu. Aplikáciu robíme raz za 10-14 dní, neskôr nehnojiť.

Doporučenie:

Na podporu a stabilitu koreňovej výživy použite sypké hnojivo Rokosan P – Plodová zelenina alebo Rokosan U – univerzál – Listová zelenina, jadrové ovocie alebo Rokosan Z – univerzál – Koreňová zelenina, kôstkove ovocie

Organické hnojivo je vhodné na BIO pestovanie.

Certifikované hnojivo
Na základe vydaného rozhodnutia z UKSUP Bratislava, bolo hnojivo osvedčené ako hnojivo vhodné pre ekologické poľnohospodárstvo

Podobné produkty