Vážení zákazníci. Všetky objednávky vybavujeme priebežne.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
PLATEEN 41,5 WG 5 kg

Viac pohľadov

-5%
Doprava zdarma

PLATEEN 41,5 WG 5 kg

SKU: 2309

Postrekový herbicídny prípravok vo forme vo vode dispergovateľných granúl určený na ničenie jednoročných trávovitých a dvojklíčnolistových burín vrátane lipkavca obyčajného v zemiakoch.

FormaGranulované
Účinnosť Dvojklíčnolistové buriny, Hluchavka, Hviezdica prostredná, Jednoročné dvojklíčnolistové buriny, Jednoročné trávy, Ježatka kuria, Kapsička pastierska, Lipkavec obyčajný, Mrlík, Parumanček nevoňavý, Peniažtek roľný, Pohánkovec ovíjavý, Výmrv slnečnice,
Účinná látka popisFlufenacet, 240 g/kg Metribuzin, 175 g/kg

Bežná cena: 231,00 €

Akciová cena 219,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 5 kg

Dostupnosť: Skladom

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU:

Prípravok PLATEEN 41,5 WG účinkuje nielen cez pôdu ale aj cez nadzemné časti burín.

Účinná látka flufenacet blokuje tvorbu enzýmu zodpovedného za tvorbu mastných kyselín s veľmi dlhým reťazcom (VLCFAE). Inhibuje delenie buniek a ich rast, čoho dôsledkom je úplné blokovanie delenia buniek v koreňových a rastových meristematických deliacich pletivách. Rastové pletivá sú deformované. Flufenacet je prijímaný najmä koreňovým systémom a hypokotylom.

Účinná látka metribuzin patrí do skupiny triazinonov. Mechanizmus účinku je založený na inhibícii fotosyntézy vo fotosystéme II (skr. PS II). Podstatou inhibície je zabránenie toku elektrónov k akceptorom z dôvodu väzby účinnej látky na tzv. D1 (Qb) transportný proteín. Dôsledkom je rýchle zastavenie fotosyntézy, a tým aj rastu pletív. Príjem účinnej látky sa uskutočňuje cez korene a nadzemné časti rastlín. V rastlinách je rýchlo transportovaný xylémom do najmladších častí.

Symptómy účinku sú zvýšenie fluorescencie chlorofylu, prakticky okamžité zastavenie rastu, žltnutie a neskôr usychanie listov a celých rastlín.

Pôdne pôsobenie prípravku ničí zo semien vzchádzajúce a vzídené jednoročné trávovité a dvojklíčnolistové buriny, vrátane lipkavca obyčajného. Už vzídené buriny sú ničené pôsobením prípravku cez pôdu.

Spektrum herbicídneho účinku:

Citlivé buriny: ježatka kuria, mrlík biely, lipkavec obyčajný, kapsička pastierska, parumanček nevoňavý, hluchavka purpurová, pohánkovec ovíjavý, hviezdica prostredná, peniažtek roľný, fialka roľná

View File Podrobné informácie o produkte Veľkosť (201.06 KB)
View File Etiketa Veľkosť (3.59 MB)
View File Karta bezpečnostných údajov Veľkosť (320.95 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

Akcia!
QUADRIS MAX 10 L

QUADRIS MAX 10 L

480.00 €

445.00 €

Doprava zdarma
Akcia!
SAMURAJ 20 ml

SAMURAJ 20 ml

6.50 €
SCORE 250 EC

SCORE 250 EC

0.00 €
Novinka!
DICASH

DICASH

0.00 €
Doprava zdarma*Platí pre:
DICASH -5 l - 327,00 €
Akcia!
Akcia!
PLATEEN 41,5 WG 5 kg

PLATEEN 41,5 WG 5 kg

231.00 €

219.00 €

Doprava zdarma