Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
PLATEEN 41,5 WG 5 kg

Viac pohľadov

Doprava zdarma

PLATEEN 41,5 WG 5 kg

SKU: 2309

Postrekový herbicídny prípravok vo forme vo vode dispergovateľných granúl určený na ničenie jednoročných trávovitých a dvojklíčnolistových burín vrátane lipkavca obyčajného v zemiakoch.

FormaGranulované
Účinnosť dvojklíčnolistové buriny, hluchavka, hviezdica prostredná, jednoročné dvojklíčnolistové buriny, jednoročné trávy, ježatka kuria, kapsička pastierska, lipkavec obyčajný, mrlík, parumanček nevoňavý, peniažtek roľný, pohánkovec ovíjavý, výmrv slnečnice,
Účinná látka popisFlufenacet, 240 g/kg Metribuzin, 175 g/kg

Dostupnosť: Skladom do 3-5 dní

Bez DPH: 247,35 € S DPH: 296,80 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 5 kg

Účinné látky

metribuzin 175 g/kg

flufenacet 240 g/kg

Selektívny postrekový herbicíd vo forme dispergovateľných granúl určený na ničenie jednoročných jednoklíčnolistových a dvojklíčnolistových burín vrátane lipkavca obyčajného v porastoch zemiakov, sóje a špargle.

Balenie

papierová škatuľa s vnútornou Al vrstvou 6 kg

Pôsobenie prípravku

Plateen® 41,5 WG je kontaktný listový a pôdny herbicíd. V prípade, že buriny len klíčia, pôsobí výhradne prostredníctvom pôdy. Pri aplikácií na vzídené buriny v rastovej fáze klíčnych listov pôsobí cez korienky, hypokotyl a klíčne listy. Účinok na buriny trvá až 12 týždňov, podľa dru-hu pôdy, vlhkosti pôdy a teploty. Prípravok má široké spektrum účinnosti, spoľahlivo ničí väčšinu dvojklíčnolistových burín vrátane lipkavca obyčajného a taktiež široké spektrum jednoročných jednoklíčnolistových burín.


Spektrum účinnosti

Citlivé buriny: bažanka ročná, rumančekovité buriny, lipkavec obyčajný,hluchavky, horčica roľná, nevädza poľná, kapsička pastierska, konopnica napuchnutá, lobody, ľuľok čierny, mak vlčí, mrlík biely, mlieče, žltnica maloúborová, hviezdica prostredná, horčiak obyčajný, stavikrv vtáčí, veroniky, reďkev ohnicová, fialka roľná, zemedym lekársky, ježatka kuria, moháre, lipnica ročná, psiarka roľná, metlička obyčajná, prstovka krva-vá, výmrv slnečnice a repky.
Menej citlivé buriny: láskavce a horčiak štiavolistý.

Nedostatočne sú ničené trváce hlboko koreniace buriny, napríklad pichliač roľný a pýr plazivý.

Odporúčania pre aplikáciu

Plateen® 41,5 WG je určený na preemergentné ošetrenie, t.j. pred vzídením zemiakov, sóje alebo špargle. Tento herbicíd nie je možné aplikovať pri vzchádzaní, ani po vzídení týchto plodín. Použitie v odrode sóje Daccor neodporúčame. Trá-vovité buriny by nemali byť pri aplikácii vzídené a dvojklíčnolistové buriny môžu byť maximálne v rastovej fáze klíčnych listov. Podmienkou dobrej účinnosti je kvalitne pripravená pôda bez hrúd, dostatočná vlhkosť pôdy alebo zrážky po apli-kácii a dávka vody pri aplikácii 300 - 400 l/ha. Na piesočnatých pôdach s obsahom humusu pod 1 % nie je vhodné tento herbicíd používať.

V rámci menej významného použitia pestovateľ používa prípravok na vlastné riziko, pokiaľ ide o účinnosť prípravku a jeho bezpečnosť pre plodinu!

Pokusy biologickej účinnosti pre podporu menej významného použitia neboli realizované a preto účinnosť nemôže byť garantovaná! Odrodová citlivosť, rezistencia ani fytotoxicita neboli hodnotené!

Miešateľnosť

Plateen® 41,5 WG samostatne. Nie je možná aplikácia spolu s DAM 390.

Následné plodiny

Pred sejbou alebo výsadbou následných plodín je potrebné vykonať mechanické spracovanie pôdy do hĺbky minimálne 15 cm, optimálne do 3- 4 týždňov po zbere. Obilniny je možné pesto-vať 4 mesiace po aplikácii prípravku Plateen® 41,5WG. Pri následnom pestovaní dvojklíčnolistových medziplodín alebo repky ozimnej je riziko fytotoxicity. Na jar nasledujúceho roku je možné pestovať následné plodiny bez obmedzenia.

Príprava postrekovej kvapaliny

Na odmeranie množstva prípravku používajte výhradne originálne odmerky priložené k príslušnému baleniu. Odmerané množstvo prípravku nasypte za stáleho miešania do postrekovača naplneného do polovice vodou. Následne doplňte vodu na požadovaný objem a dôkladne premiešajte.

Riziko vyplývajúce z použitia tohto prípravku pri dodržaní predpísanej dávky je pre včely prijateľné (Vč 3). Jeho použitie nie je možné vo vnútornej časti 2. ochranného pásma zdrojov podzemných a povrchových vôd. V prípade, že nie je toto pásmo rozdelené na vonkajšie a vnútorné, tak obmedzenie platí pre celé 2. pásmo.

View File Podrobné informácie o produkte Veľkosť (201.06 KB)
View File Etiketa Veľkosť (3.59 MB)
View File Karta bezpečnostných údajov Veľkosť (320.95 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

26.70 €
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
PASCA NA KRTOV

PASCA NA KRTOV

3.00 €
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

259.00 €
Doprava zdarma
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g
Top
CALYPSO 480 SC  1 L

CALYPSO 480 SC 1 L

273.40 €
Doprava zdarma
LIMIT 5 L

LIMIT 5 L

329.90 €
Doprava zdarma