Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
NISSORUN 10 WP-10 g

Viac pohľadov

NISSORUN 10 WP-10 g

SKU: 4045 EAN: 8586002980554

Postrekový kontaktný selektívny akaricíd vo forme dispergovateľného prášku, určený na reguláciu výskytu roztočcov v jabloniach, hruškách, viniči, chmeli, okrasných rastlinách, jahodách, plodovej zelenine (rajčiak, baklažán, paprika, melón, vodný melón, tekvica, uhorka a cuketa), bobuľovom a drobnom ovocí.

Formapráškové
Účinná látka popishexythiazoc 100g/kg (10% hm)

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 2,05 € S DPH: 2,50 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 10 g

PôSOBENIE PRÍPRAVKU:

Nissorun 10 WP je kontaktný akaricíd, ktorý sa vyznačuje dlhodobým špecifickým účinkom na vajíčka, larvy a nymfy roztočcov. Na dospelých jedincov pôsobí nepriamo, neničí ich, ale sterilizuje. Zasiahnuté roztočce kladú sterilné vajíčka, z ktorých sa už neliahne ďalšia generácia. Prípravok sa vyznačuje silným translaminačným účinkom, tzn. preniká veľmi rýchlo listami a ničí uvedené vývojové štádia škodcov na horných i spodných stranách. Prípravok má dlhodobý účinok v poraste 50–70 dní, kedy je schopný udržať výskyt roztočcov pod ekonomickým prahom škodlivosti. Prípravok neničí dravé roztoče Phytoseidae, je preto veľmi vhodný k použitiu v systéme integrovanej ochrany rastlín.

ROZSAH REGISTRÁCIE PRÍPRAVKU V ZÁHRADNÍCTVE:

PlodinaÚčel použitiaDávka na 10 L / 100 m2Ochranná dobaPoznámka
jabloneRoztočec ovocný, roztočec chmeľový10 g28 dníTermín ošetrenia od rastovej fázy napučiavania pupeňov v súkvetí do fázy začiatku zretia plodov (BBCH 51-81). Najefektívnejšie je ošetrenie na začiatku liahnutia lariev roztočca. Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x. Prípravok je použiteľný s dravým roztočcom Typhlodromus pyri – populácie Chelčice.
hruškaRoztočec ovocný, roztočec chmeľový10 g28 dníTermín ošetrenia od rastovej fázy napučiavania pupeňov v súkvetí do fázy začiatku zretia plodov (BBCH 51-81). Najefektívnejšie je ošetrenie na začiatku liahnutia lariev roztočca. Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x. Prípravok je použiteľný s dravým roztočcom Typhlodromus pyri – populácie Chelčice.
bobuľoviny (Ríbezľa, egreš, malina, černica)Roztočec ovocný, roztočec chmeľový10 g28 dníOšetrujte po zbere. Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.
viničRoztočec ovocný, roztočec chmeľový8 g21 dníTermín ošetrenia od rastovej fázy vyvinutých 5 listov do fázy, kedy bobule dosahujú veľkosť hrášku (BBCH 15-75). Najefektívnejšie je ošetrenie na začiatku liahnutia lariev zo zimných vajíčok. Max počet ošetrení: 2x, interval medzi ošetreniami 30 dní. Prípravok je použiteľný s dravým roztočcom Typhlodromus pyri – populácia Mikulov.
okrasné rastlinyRoztočce na okrasných rastlinách8 gATPrípravok aplikujte max. 1x v priebehu vegetácie od objavenia sa 4 listov alebo praslena (BBCH 14-89).
jahodyRoztočec chmeľový10 g3 dniAplikujte v rastovej fáze 4. vyvinutého listu až do fázy začiatku dormancie (BBCH 14-97). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.
rajčiakRoztočec chmeľový10 g3 dniskleníky - Prípravok aplikujte v dávkach uvedených pre jednotlivé plodiny. Termín ošetrenia je od rastovej fázy 4. pravý list na hlavnej stonke úplne vyvinutý až do fázy plnej (biologickej) zrelosti (BBCH 14-89). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.
paprikaRoztočec chmeľový8 g3 dniPrípravok aplikujte v dávkach uvedených pre jednotlivé plodiny. Termín ošetrenia je od rastovej fázy 4. pravý list na hlavnej stonke úplne vyvinutý až do fázy plnej (biologickej) zrelosti (BBCH 14-89). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.
baklažánRoztočec chmeľový10 g3 dniPrípravok aplikujte v dávkach uvedených pre jednotlivé plodiny. Termín ošetrenia je od rastovej fázy 4. pravý list na hlavnej stonke úplne vyvinutý až do fázy plnej (biologickej) zrelosti (BBCH 14-89). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.
tekvicová zelenina (melón, cukrový melón, tekvica, uhorka, cuketa)Roztočec chmeľový8 g3 dni

Melón, vodný melón, tekvica

Termín ošetrenia je od rastovej fázy 4. pravý list na hlavnej stonke úplne vyvinutý až do fázy plnej (biologickej) zrelosti (BBCH 14-89). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.

Uhorka, cuketa

Prípravok je možné aplikovať kedykoľvek počas vegetácie až do plnej (biologickej) zrelosti (BBCH 89). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu : 1x.

View File Etiketa Veľkosť (280.85 KB)
View File KBÚ Veľkosť (294.62 KB)

Odporúčané produkty

Podobné produkty

Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

279.00 €
Doprava zdarma
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
PASCA NA KRTOV

PASCA NA KRTOV

3.00 €
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
RAXIL STAR  5 L

RAXIL STAR 5 L

555.00 €
Doprava zdarma
CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

26.70 €
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g
CALYPSO 480 SC  1 L

CALYPSO 480 SC 1 L

273.40 €
Doprava zdarma
LIMIT 5 L

LIMIT 5 L

329.90 €
Doprava zdarma