Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Bayer Garden MELODY COMBI WG 5 kg

Viac pohľadov

Doprava zdarma

Bayer Garden MELODY COMBI WG 5 kg

SKU: 1839

Postrekový fungicídny prípravok vo forme vodou dispergovateľných granúl určený na ochranu viniča proti peronospóre viniča, plesni sivej a bielej hnilobe.

FormaGranulované
Účinnosť hniloba biela, peronospóra viniča, pleseň sivá,
Použitie vinič,
Účinná látka popisIprovalicarb 90 g/kg (9,00 % hm) Folpet 563 g/kg (56,30 % hm)
VýrobcaBayer CropScience

Dostupnosť: Skladom do 3-5 dní

Bez DPH: 232,50 € S DPH: 279,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 5 kg

Melody® Combi WG

Účinné látky

iprovalicarb 90 g/kg

folpet 563 g/kg

Dvojzložkový fungicídny prípravok vo forme vodorozpustných granúl určený na ochranu viniča proti hubovým chorobám.

Balenie

papierové vrece s Al vložkou 5 kg

Pôsobenie prípravku

Melody® Combi WG predstavuje optimálnu kombináciu dvoch účinných látok s odlišným mechanizmom účinku. Iprovalicarb je reprezentantom modernej chemickej skupiny CAA - amidy kyseliny karboxylovej. Pôsobí systémovo a zabezpečuje efektívnu kontrolu chorôb zo skupiny Oomycetes, z ktorých najvýznamnejšou je peronospóra viniča. Rastlinou je veľmi rýchlo prijímaný a akropetálne rovnomerne rozvádzaný do všetkých častí ošetrenej rastliny. Absorpciu iprovalicarbu výrazne urýchľuje teplé a vlhké počasie. Táto vlastnosť patrí medzi jeho významné prednosti, pretože práve v takýchto klimatických podmienkach infekčný tlak peronospóry výrazne narastá. Iprovalicarb poskytuje spoľahlivú preventívnu ochranu v trvaní 10-14 dní, do troch dní od vzniku infekcie pôsobí navyše aj kuratívne. Veľký význam má aj jeho eradikatívne pôsobenie, ktoré sa prejavuje najmä výrazným antisporulačným efektom.

 
Kontaktným účinkom proti širokej škále hubových patogénov ho vhodne dopĺňa osvedčený folpet.

Odporúčania pre aplikáciu

Melody® Combi WG vykazuje vysokú účinnosť proti mimoriadne širokému spektru hubových chorôb. Aplikačnú dávku je možné prispôsobiť druhovému spektru chorôb, vývojovej fáze viniča a aktuálnej intenzite infekčného tlaku. Takáto cielená aplikácia umožňuje maximálne efektívne a zároveň ekonomicky výhodné využitie výkonnostného potenciálu prípravku.

Pri denných teplotách presahujúcich 30°C odporúčame aplikácie vykonávať vo večerných, alebo skorých ranných hodinách.

Peronospóra viniča

Proti tejto chorobe Melody® Combi WG pôsobí tak preventívne, ako i kuratívne (do troch dní od vzniku infekcie) a eradikatívne (entisporulačný efekt). Vďaka systémovému pôsobeniu sú spoľahlivo chránené aj nové prírastky. Pri preventívnych aplikáciách odporúčame využívať postrekový interval 10-14 dní. V podmienkach intenzívneho infekčného tlaku neprekročte interval 10-12 dní. Aplikačnú dávku je možné prispôsobiť vývojovej fáze ošetrovaného viniča:

• do začiatku kvitnutia
(BBCH 16 - 61) 0,9 - 1,2 kg/ha

• kvitnutie až bobule veľkosti brokov (BBCH 61 - 71) 1,2 - 1,8 kg/ha
• veľkosť brokov až začiatok dozrievania (BBCH 71 - 81) 1,8 kg/ha


Pleseň sivá

Proti botrytíde sa Melody® Combi WG používa výhradne preventívne, najmä v období dokvitania a vo fáze uzatvárania strapcov. Pri aplikácii je potrebné zabezpečiť dokonalé ošetrenie bobúľ i strapiny. Odporúčané dávkovanie:

• BBCH 61 - 71 1,2 - 1,8 kg/ha

• BBCH 71 1,8 kg/ha po

Biela hniloba viniča

Ošetrenia sa vykonávajú od fázy uzatvárania strapcov,teda v období, keď je vinič voči tejto chorobe najcitlivejší. Odporúčané sú predovšetkým preventívne aplikácie. V prípade poškodenia kru-pobitím, fyziologickým praskaním bobúľ alebo v dôsledku silného napadnutia múčnatkou je potrebné zasiahnuť ihneď po poškodení, najneskôr do 24 hodín plnou dávkou prípravku 1,8 kg/ha.

Červená spála viniča

V prípade hroziacej infekcie sa Melody® Combi WG proti tejto chorobe obvykle aplikuje od fázy

4. - 5. listu s následným zopakovaním ošetrenia po 10 - 14 dňoch. Po zahájení štandardnej ochrany proti peronospóre už nie sú potrebné špeciálne zásahy proti červenej spále.

Čierna škvrnitosť viniča

Prípravok vykazuje významnú vedľajšiu účinnosť aj proti čiernej škvrnitosti. Dostatočnú kontrolu tejto choroby poskytujú ošetrenia proti peronospóre.

Antirezistentná stratégia

Melody® Combi WG sa vyznačuje odlišným mechanizmom pôsobenia ako fenylamidy, acylmočoviny a Qol. Predstavuje preto ich vhodnú alternatívu v rámci postrekových plánov. Krížová rezistencia nebola pozorovaná ani medzi iprovalicarbom a ostatnými peronospórovými účinnými látkami ako sú metalaxyl-M, benalaxyl-M, cymoxanil, azoxystrobin či femoxadone. Základom antirezistentnej prevencie je dodržanie maximálneho počtu štyroch ošetrení prípravkami zo skupiny CAA (iprovalicarb, dimethomorph, mandipropamid) v priebehu celej vegetácie. Produkty z tejto skupiny nepoužívajte viac ako dvakrát bezprostredne za sebou, následne takýto sled ošetrení vždy prerušte minimálne dvoma aplikáciami prípravkov s iným mechanizmom účinku. Uprednostňujte preventívne ošetrenia, kuratívne a eradikatívne pôsobenie Melody® Combi WG využívajte len v odôvodnených nevyhnutných prípadoch. Za takýchto okolností je potrebné interval medzi ošetreniami skrátiť na 10 - 12 dní.

Miešateľnosť

Vhodnými kombinačnými partnermi Melody® Combi WG sú prípravky proti múčnatke Prosper® TEC, Luna® Max, Luna® Experience a Zato® 50 WG. Pri príprave zmesí je zakázané priamo zmiešavať koncentráty prípravkov. Jednotlivé produkty sa do nádrže postrekovača vpravujú vždy oddelene. Zmesi s produktmi vykazujúcimi alkalické pH je nutné aplikovať ihneď po príprave postrekovej kvapaliny.

Integrovaná produkcia

Melody® Combi WG vyhovuje smerniciam pre integrovanú produkciu viniča, neobsahuje meď a nie je škodlivý pre Typhlodromus pyri. Prípravok neovplyvňuje fermentáciu ani organoleptické vlastnosti vín.

View File Karta bezpečnostných údajov Veľkosť (361.31 KB)
View File Etiketa Veľkosť (2.69 MB)
View File Informácie o prípravku Veľkosť (44.51 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

26.70 €
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
PASCA NA KRTOV

PASCA NA KRTOV

3.00 €
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
RAXIL STAR  5 L

RAXIL STAR 5 L

555.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

279.00 €
Doprava zdarma
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g
Top
CALYPSO 480 SC  1 L

CALYPSO 480 SC 1 L

273.40 €
Doprava zdarma
LIMIT 5 L

LIMIT 5 L

329.90 €
Doprava zdarma