Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
LUNA MAX  BayerCropScience  1 L

Viac pohľadov

LUNA MAX BayerCropScience 1 L

SKU: 7777

Postrekový fungicídny prípravok vo forme suspenznej emulzie (SE), určený na ochranu viniča proti múčnatke viniča.

FormaKoncentrát
Účinnosť múčnatka,
Použitie vinič,
Účinná látka popisFluopyram 75 g/l (7,5% hm) Spiroxamine 200 g/l (20% hm)
VýrobcaBayer CropScience
42,25 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 1 l

Dostupnosť: Do 3 dní

Luna® Max

Účinné látky

fluopyram 75 g/l

spiroxamine 200 g/l

Fungicídny prípravok vo forme suspenznej emulzie, určený na ochranu viniča proti múčnatke viniča.

Balenie

HDPE/PA fľaša 1 l

Pôsobenie prípravku

Luna® Max obsahuje dve účinné látky s odlišným mechanizmom účinku. Systémovo pôsobiaci fluopyram patrí do chemickej skupiny benzamidov (FRAC skupina C2). Inhibuje činnosť enzýmu sukcinát dehydrogenáza (SDH-inhibítor) v komplexe II dýchacieho reťazca húb. Zabraňuje klíčeniu spór, predlžovaniu klíčnych vlákien a rastu mycélia. Pôsobí prevažne preventívne.

Spiroxamine patrí do skupiny morfolínov (FRAC skupina G2), podskupina spiroketalamíny. Mechanizmom účinku je inhibícia dvoch cieľových miest pri biosyntéze sterolov. Veľmi rýchlo preniká do rastlinných buniek a vykazuje vynikajúcu odolnosť voči dažďu. Vyznačuje sa rýchlym nástupom účinku (stop efekt), pôsobí preventívne, kuratívne a eradikatívne.

Odporúčania pre aplikáciu

Prípravok je určený na ochranu viniča proti múč-natke viniča s možnosťou použitia od vývojovej fázy BBCH 53 (jasne viditeľné kvetenstvo) do fázy BBCH 73 (bobule veľkosti brokov). Aj keď optimálnym spôsobom využitia prípravku sú preventívne zásahy, je ho možné použiť aj na preventívno-kuratívne zásahy na začiatku rozvoja infekcie múčnatky. V závislosti na intenzite infekčného tlaku sa odporúčaný interval medzi ošetreniami pohybuje v rozpätí 10-12 dní, pri silnom infekčnom tlaku je to maximálne 10 dní. V podmienkach už rozvinutých, masívnych infekií múčnatky neodporúčame využívať kuratívno-eradikatívne vlastnosti prípravku Luna® Max. V takýchto prípadoch je vhodné v aplikačných sledoch uprednostniť jednozložkové fungicídy v skrátených aplikačných intervaloch, napr. Prosper®TEC.

Preventívne antirezistentné opatrenia

Pre elimináciu vzniku rezistencie nedoporúčame aplikovať prípravok Luna® Max, alebo iný produkt, ktorý obsahuje účinnú látku typu karboxamidov alebo benzamidov zo skupiny SDHI molekúl (napr. bixafen, boscalid, carboxin, isopyrazam), viackrát ako 3x za jednu sezónu a tiež nie vo vyššom zastúpení ako 50% z celkového počtu ošetrení. Rovnako neodporúčame aplikovať prípravky z tejto skupiny účinných látok viackrát ako 2x bezprostredne za sebou. Sled ošetrení je potrebné prerušiť prípravkom s odlišným mechanizmom účinku. U fungicídov obsahujícich účinné látky zo skupiny SDHI uprednostňujte preventívne zásahy. Iba v odôvodnených prípa-doch, na začiatku infekcie využívajte aj ich čias-točnú kuratívnu a eradikatívnu účinnosť.

Miešateľnosť

Pre rozšířenie spektra účinnosti o peronospóru viniča je prípravek Luna® Max možné kombinovať s fungicídmi Profiler® WG, Cassiopee® 79 WG a Melody® Combi WG. Kombinácie s prípravkami obsahujícimi účinú látku mancozeb nie sú možné. Pri príprave zmesí prípravkov je zakázané miešať koncentráty, prípravky vlievajte do nádrže oddelene.

Integrovaná produkcia

Pri dodržaní odporúčaných aplikačných dávok, aplikačných podmienok a aktuálnych pravidiel IP môže byť prípravok Luna® Max využitý aj v rám-ci integrovaných systémov ochrany viniča.

Vplyv na úrodu

Luna® Max nemá negatívny vplyv na úrodu viniča, kvalitu hrozna, ani na fermentáciu a organoleptické vlastnosti vín.

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

Akcia!
LYNX  5 L

LYNX 5 L

226.00 €

220.00 €

Doprava zdarma
Akcia!
BASTA 15- 5 L

BASTA 15- 5 L

199.00 €

172.00 €

Doprava zdarma
DELTACAPS 50CS

DELTACAPS 50CS

0.00 €
Akcia!
GLOBUS  1 L

GLOBUS 1 L

162.10 €

150.50 €

Doprava zdarma
ROUNDUP FLEX

ROUNDUP FLEX

499.00 €
Doprava zdarma*Platí pre:
ROUNDUP FLEX 5L - 169,00 €
ROUNDUP FLEX 20L - 499,00 €