Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
LUNA EXPERIENCE BayerCropScience 1 L

Viac pohľadov

Doprava zdarma

LUNA EXPERIENCE BayerCropScience 1 L

SKU: 4682

Postrekový fungicídny prípravok vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou (SC) určený na ochranu viniča, jadrovín a kôstkovín proti hubovým chorobám.

FormaKoncentrát
Účinnosť alternáriová škvrnitosť, chrastavitosť, hniloba biela, hrdze, krúžkovitá škvrnitosť listov na kapustovej zelenine a karfiole, moníliová hniloba ovocia, múčnatka, pleseň sivá, skládkové choroby,
Použitie broskyňa, čerešňa, cibuľa, jadroviny, kapusta, karfiol, kel, marhuľa, mrkva, nektarinka, petržlen, pór, slivka, vinič, višňa,
Účinná látka popisFluopyram 200 g/l (17,7% hm) Tebuconazole 200 g/l (17,7% hm)
VýrobcaBayer CropScience

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 107,50 € S DPH: 129,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 1 l

Luna® Experience

Účinné látky

fluopyram 200 g/l

tebuconazole 200 g/l

Dvojzložkový prípravok vo forme tekutého dispergovateľného koncentrátu určený na komplexnú fungicídnu ochranu viniča, jadrovín a kôstkovín.

Balenie

HDPE fľaša 1 l

Pôsobenie prípravku

Luna® Experience ponúka unikátnu kombináciu odlišných mechanizmov účinku a synergické pôsobenie dvoch originálnych účinných látok:
Fluopyram reprezentuje najnovšiu generáciu pyridinyl ethyl benzamidov. Účinkuje ako inhibítor enzýmu sukcinát dehydrogenáza (SDHI). Systémovo a translaminárne pôsobí proti širokej škále pôvodcov hubových chorôb. Blokuje rast klíčnych vlákien a haustórií.

Tebuconazole je praxou spoľahlivo overený, širokospektrálny, systémovo pôsobiaci azol. Inhibuje demethyláciu ergosterolu (DMI), čím zabraňuje klíčeniu spór a blokuje rast mycélia hubových patogénov.

Odporúčania pre aplikáciu

Vinič

Prípravok je určený na ochranu viniča proti múčnatke a bielej hnilobe. Súčasne vykazuje aj významnú vedľajšiu účinnosť proti botrytíde. Ošetrenia je potrebné vykonávať zásadne preventívne, optimálne podľa aktuálnej prognózy a signalizácie výskytu chorôb, maximálne 2x za vegetáciu. Jednou z predností Luny je široké aplikačné okno zahrňujúce obdobie od vývojo-vej fázy 6 listov (BBCH 57) až do fázy uzatvárania strapcov (BBCH 79). V závislosti na infekčnom tlaku chorôb odporúčame využívať 10-12 dňový interval medzi ošetreniami. V podmienkach silného infekčného tlaku neprekročte 10 dní.

Jadroviny

Luna® Experience prináša komplexnú ochranu jadrovín pokrývajúcu nielen múčnatku, chrastavitosť, nektriovú rakovinu, ale i skládkové choroby. Aplikuje sa zásadne preventívne, optimálne podľa aktuálnej prognózy a signalizácie výskytu chorôb. Dávka proti všetkým registrovaným chorobám predstavuje 0,25 l/m výšky olistenej koruny, max. 0,75 l/ha. V prípade, že výška koruny ošetrovaných stromov dosahuje 3 m je možné vykonať iba jednu aplikáciu počas sezóny. Pri výške koruny do 2 m a dávke 0,5 l/ha, je možné Lunu aplikovať 2x v priebehu jednej sezóny. V závislosti na infekčnom tlaku chorôb odporúčame dodržiavať interval medzi ošetreniami v rozmedzí 10-14dní, pri silnom infekčnom tlaku maximálne 10 dní.

Účinnosť Luny bola testovaná a spoľahlivo potvrdená pri najvýznamnejších skládkových chorobách: moníliová hniloba, pleseň sivá, horká (gloeospóriová) hniloba, modrá (penicíliová) hniloba, alternáriová hniloba a skládková chra-stavitosť.

Čerešňa, višňa, slivka

Luna® Experience poskytuje vysokú úroveň ochrany proti moníliovej spále kôstkovín, moníliovej hnilobe plodov, škvrnitosti listov a koletotrichovej hnilobe. Ošetrenia sa vykonávajú zásadne preventívne, optimálne podľa prognózy a signalizácie výskytu chorôb. Pri registrovanej dávke 0,2 l/m výšky koruny je možná iba jedna aplikácia počas sezóny len za predpokladu, že výška koruny ošetrovaných stromov dosahuje 3 m a výsledná dávka je teda 0,6 l/ha. Ak je však aplikácia vykonávaná na stromy s výškou koruny do 2 m dávkou 0,4 l/ha je možné prípravok použiť v priebehu jednaj sezóny 2x.

 


Broskyňa, nektarinka, marhuľa

Prípravok je možné využiť na ochranu proti moníliovej hnilobe plodov kôstkovín. Používa sa zásadne preventívne, optimálne podľa aktuálnej prognózy a signalizácie výskytu chorôb. Lunu je počas jednej sezóny možné použiť maximálne 2x v podmienkach ošetrovania 2 m výšky olistenej koruny a dávky 0,5 l/ha.

Preventívne antirezistentné opatrenia

Pre elimináciu vzniku rezistencie prípravok Luna® Experience, ani ktorýkoľvek iný produkt s obsahom účinnej látky zo skupiny SDHI (napr. bixafen, boscalid, carboxin, fluopyram, isopyrazam) neodporúčame aplikovať viac ako 3x v priebehu jednej sezóny. Rovnako neodporúčame aplikovať prípravky patriace do tejto skupiny viac ako 2x bezprostredne za sebou. Sled ošetrení je potrebné prerušiť fungicídom s odlišným mechanizmom účinku. Prípravky obsahujúce účinné látky zo skupiny SDHI nepoužívajte inak ako preventívne, alebo čo najskôr po objavení sa prvých symptómov choroby.

Integrovaná produkcia

Pre rozšírenie spektra účinnosti o peronospóru je prípravok Luna® Experience možné kombinovať s fungicídom Profiler®. Kombinácie s prípravkami Cassiopee® 79 WG, alebo Melody® Combi ponúkajú mimoriadnu úroveň komplexnej účinnosti proti všetkým významným chorobám viniča: múčnatka, peronospóra, botrytída, biela hniloba.

Pri príprave zmesí prípravkov nie je možné miešať ich koncentráty. Prípravky sa vpravujú do nádrže oddelene.

Pri dodržaní registrovaných dávok a aplikačných podmienok Luna® Experience plne vyhovuje všetkým podmienkam integrovaných systémov ochrany viniča.

Luna® Experience nevykazuje žiadny negatívny vplyv na cukornatosť, obsah kyselín, ani priebeh kvasenia vína. Nevyžaduje tiež žiadne špecifické opatrenia z hľadiska ochrany vtáctva, suchozemských stavovcov, včiel, pôdnych makro, ani mikroorganizmov.

View File Podrobné informácie o produkte Veľkosť (257.94 KB)
View File Etiketa Veľkosť (354.57 KB)
View File Karta bezpečnostných údajov Veľkosť (319.95 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

26.70 €
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
PASCA NA KRTOV

PASCA NA KRTOV

3.00 €
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
RAXIL STAR  5 L

RAXIL STAR 5 L

555.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

279.00 €
Doprava zdarma
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g
Top
CALYPSO 480 SC  1 L

CALYPSO 480 SC 1 L

273.40 €
Doprava zdarma
LIMIT 5 L

LIMIT 5 L

329.90 €
Doprava zdarma