Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
LUNA EXPERIENCE BayerCropScience 1 L

Viac pohľadov

Doprava zdarma

LUNA EXPERIENCE BayerCropScience 1 L

SKU: 4682

Postrekový fungicídny prípravok vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou (SC) určený na ochranu viniča, jadrovín a kôstkovín proti hubovým chorobám.

FormaKoncentrát
Účinnosť alternáriová škvrnitosť, chrastavitosť, hniloba biela, hrdze, krúžkovitá škvrnitosť listov na kapustovej zelenine a karfiole, moníliová hniloba ovocia, múčnatka, pleseň sivá, skládkové choroby,
Použitie broskyňa, čerešňa, cibuľa, jadroviny, kapusta, karfiol, kel, marhuľa, mrkva, nektarinka, petržlen, pór, slivka, vinič, višňa,
Účinná látka popisFluopyram 200 g/l (17,7% hm) Tebuconazole 200 g/l (17,7% hm)
VýrobcaBayer CropScience

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 92,50 € S DPH: 111,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 1 l

Luna® Experience

Účinné látky

fluopyram 200 g/l

tebuconazole 200 g/l

Dvojzložkový prípravok vo forme tekutého dispergovateľného koncentrátu určený na komplexnú fungicídnu ochranu viniča, jadrovín a kôstkovín.

Balenie

HDPE fľaša 1 l

Pôsobenie prípravku

Luna® Experience ponúka unikátnu kombináciu odlišných mechanizmov účinku a synergické pôsobenie dvoch originálnych účinných látok:
Fluopyram reprezentuje najnovšiu generáciu pyridinyl ethyl benzamidov. Účinkuje ako inhibítor enzýmu sukcinát dehydrogenáza (SDHI). Systémovo a translaminárne pôsobí proti širokej škále pôvodcov hubových chorôb. Blokuje rast klíčnych vlákien a haustórií.

Tebuconazole je praxou spoľahlivo overený, širokospektrálny, systémovo pôsobiaci azol. Inhibuje demethyláciu ergosterolu (DMI), čím zabraňuje klíčeniu spór a blokuje rast mycélia hubových patogénov.

Odporúčania pre aplikáciu

Vinič

Prípravok je určený na ochranu viniča proti múčnatke a bielej hnilobe. Súčasne vykazuje aj významnú vedľajšiu účinnosť proti botrytíde. Ošetrenia je potrebné vykonávať zásadne preventívne, optimálne podľa aktuálnej prognózy a signalizácie výskytu chorôb, maximálne 2x za vegetáciu. Jednou z predností Luny je široké aplikačné okno zahrňujúce obdobie od vývojo-vej fázy 6 listov (BBCH 57) až do fázy uzatvárania strapcov (BBCH 79). V závislosti na infekčnom tlaku chorôb odporúčame využívať 10-12 dňový interval medzi ošetreniami. V podmienkach silného infekčného tlaku neprekročte 10 dní.

Jadroviny

Luna® Experience prináša komplexnú ochranu jadrovín pokrývajúcu nielen múčnatku, chrastavitosť, nektriovú rakovinu, ale i skládkové choroby. Aplikuje sa zásadne preventívne, optimálne podľa aktuálnej prognózy a signalizácie výskytu chorôb. Dávka proti všetkým registrovaným chorobám predstavuje 0,25 l/m výšky olistenej koruny, max. 0,75 l/ha. V prípade, že výška koruny ošetrovaných stromov dosahuje 3 m je možné vykonať iba jednu aplikáciu počas sezóny. Pri výške koruny do 2 m a dávke 0,5 l/ha, je možné Lunu aplikovať 2x v priebehu jednej sezóny. V závislosti na infekčnom tlaku chorôb odporúčame dodržiavať interval medzi ošetreniami v rozmedzí 10-14dní, pri silnom infekčnom tlaku maximálne 10 dní.

Účinnosť Luny bola testovaná a spoľahlivo potvrdená pri najvýznamnejších skládkových chorobách: moníliová hniloba, pleseň sivá, horká (gloeospóriová) hniloba, modrá (penicíliová) hniloba, alternáriová hniloba a skládková chra-stavitosť.

Čerešňa, višňa, slivka

Luna® Experience poskytuje vysokú úroveň ochrany proti moníliovej spále kôstkovín, moníliovej hnilobe plodov, škvrnitosti listov a koletotrichovej hnilobe. Ošetrenia sa vykonávajú zásadne preventívne, optimálne podľa prognózy a signalizácie výskytu chorôb. Pri registrovanej dávke 0,2 l/m výšky koruny je možná iba jedna aplikácia počas sezóny len za predpokladu, že výška koruny ošetrovaných stromov dosahuje 3 m a výsledná dávka je teda 0,6 l/ha. Ak je však aplikácia vykonávaná na stromy s výškou koruny do 2 m dávkou 0,4 l/ha je možné prípravok použiť v priebehu jednaj sezóny 2x.

 


Broskyňa, nektarinka, marhuľa

Prípravok je možné využiť na ochranu proti moníliovej hnilobe plodov kôstkovín. Používa sa zásadne preventívne, optimálne podľa aktuálnej prognózy a signalizácie výskytu chorôb. Lunu je počas jednej sezóny možné použiť maximálne 2x v podmienkach ošetrovania 2 m výšky olistenej koruny a dávky 0,5 l/ha.

Preventívne antirezistentné opatrenia

Pre elimináciu vzniku rezistencie prípravok Luna® Experience, ani ktorýkoľvek iný produkt s obsahom účinnej látky zo skupiny SDHI (napr. bixafen, boscalid, carboxin, fluopyram, isopyrazam) neodporúčame aplikovať viac ako 3x v priebehu jednej sezóny. Rovnako neodporúčame aplikovať prípravky patriace do tejto skupiny viac ako 2x bezprostredne za sebou. Sled ošetrení je potrebné prerušiť fungicídom s odlišným mechanizmom účinku. Prípravky obsahujúce účinné látky zo skupiny SDHI nepoužívajte inak ako preventívne, alebo čo najskôr po objavení sa prvých symptómov choroby.

Integrovaná produkcia

Pre rozšírenie spektra účinnosti o peronospóru je prípravok Luna® Experience možné kombinovať s fungicídom Profiler®. Kombinácie s prípravkami Cassiopee® 79 WG, alebo Melody® Combi ponúkajú mimoriadnu úroveň komplexnej účinnosti proti všetkým významným chorobám viniča: múčnatka, peronospóra, botrytída, biela hniloba.

Pri príprave zmesí prípravkov nie je možné miešať ich koncentráty. Prípravky sa vpravujú do nádrže oddelene.

Pri dodržaní registrovaných dávok a aplikačných podmienok Luna® Experience plne vyhovuje všetkým podmienkam integrovaných systémov ochrany viniča.

Luna® Experience nevykazuje žiadny negatívny vplyv na cukornatosť, obsah kyselín, ani priebeh kvasenia vína. Nevyžaduje tiež žiadne špecifické opatrenia z hľadiska ochrany vtáctva, suchozemských stavovcov, včiel, pôdnych makro, ani mikroorganizmov.

View File Podrobné informácie o produkte Veľkosť (257.94 KB)
View File Etiketa Veľkosť (354.57 KB)
View File Karta bezpečnostných údajov Veľkosť (319.95 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

DITHANE DG NEOTEC  10 kg

DITHANE DG NEOTEC 10 kg

185.50 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
PROSARO 250 EC  5 L

PROSARO 250 EC 5 L

478.80 €
Doprava zdarma
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
FALCON 460 EC  5 L

FALCON 460 EC 5 L

336.00 €
Doprava zdarma
HUTTON 5 L

HUTTON 5 L

420.00 €
Doprava zdarma
ATLAS 1 L

ATLAS 1 L

193.30 €
Doprava zdarma
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
HORIZON 250 EW  5 L

HORIZON 250 EW 5 L

295.00 €
Doprava zdarma
BAYER Cassiopee 79 wg 6 kg

BAYER Cassiopee 79 wg 6 kg

189.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

259.00 €
Doprava zdarma