Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
INSEKTICÍD BIOFORMATOX PLUS ZDRAVÁ ZAHRADA 200 g

Viac pohľadov

INSEKTICÍD BIOFORMATOX PLUS ZDRAVÁ ZAHRADA 200 g

SKU: 9139

Neobsahujú umelé chemikálie, iba účinné látky prírodného pôvodu, preto po aplikácii nebráni voľnému pohybu ľudí aj zvierat po ošetrené ploche.

FormaPráškové
Účinnosť mravce,
Účinná látka popisspinosad 1 g / kg tj. zmes 50-95% spinosynu A a 5-50% spinosynu D margaréta stračkolistá 0,5 g / kg

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 3,40 € S DPH: 4,10 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 200 g

Pôsobenie prípravku:

BioFormaTox Plus obsahuje účinnú látku spinosad, čo je prírodný produkt získaný fermentačnou činnosťou baktérií Saccharopolyspora spinosa, ktorá sa bežne vyskytuje v pôde. Ako prírodný produkt sa spinosad (jedná sa o zmes dvoch biologických komponentov - spinosynu A a spinosynu D) vyznačuje mimoriadne nízkou toxicitou voči človeku a teplokrvním živočíchom, je teda šetrný k životnému prostrediu. BioFormaTox Plus pôsobí ako kontaktné insekticíd. Vyznačuje sa novým mechanizmom pôsobenia. Príjem účinnej látky škodcami nastáva priamym kontaktom s látkou. Pôsobenie účinnej látky spočíva v ovplyvňovaní aktivity neurónov hmyzích jedincov (čo v konečnej fáze vedie k hyperaktivite neurónov a svalovej aktivite). Účinok nastáva už po niekoľkých hodinách; následne dochádza k úhynu hmyzích škodcov.

Príprava aplikačnej kvapaliny:

Príslušné množstvo prípravku dokonale rozpustíme vo vode. Na zabezpečenie dobrej účinnosti pridáme na 1 l aplikačnej kvapaliny 5 - 15 kvapiek povoleného zmáčadla (Silwet). Takto pripravenú aplikačnej kvapalinu je nutné spotrebovať do 24 hodín. BioFormaTox Plus je možné použiť aj ako poprach, pôsobí však pomalšie a má čiastočne repelentné účinky.

Dávkovanie:

Škodlivé druhy mravcov 20 - 70 g / 1 l vody / Ochranná lehota / 0 dní

Aplikačná poznámka:

Pri silnejšom výskyte mravcov aplikujeme prípravok predovšetkým do hniezd a použijeme silnejší koncentráciu. Na voľne prebiehajúce jedinca potom postačuje postrek. Ošetrenie je vhodné druhý deň opakovať, aby sme zasiahli mravce, ktoré boli v prvý deň aplikácie mimo hniezdo. Aplikácia sa odporúča vykonávať večer alebo ráno, kde je v hniezde najviac jedincov.
BioFormaTox Plus sa nesmie striekať priamo na rastliny!

Odporúčania a možné riziká vo vzťahu k životnému prostrediu:

Prípravok je vyrobený z potravinárskych surovín.

Upozornenie:
Tieto údaje sú len informatívne. Predajca neručí za škody spôsobené nesprávnym použitím prípravku.

Podobné produkty