Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Forestina Horká soľ s boraxom 1 kg

Viac pohľadov

Forestina Horká soľ s boraxom 1 kg

SKU: 2254 EAN: 8595618401766

Horečnaté hnojivo s prídavkom bóru určené na odstraňovanie nedostatočnej výživy plodín a stromov bórom a horčíkom.

FormaKryštalické
Účinnosť cukrovka, horká pehovatosť u jabĺk, kamenitosť hrušiek, poškodenie buliev zeleru, srdiečková hniloba repy,
VýrobcaForestina s.r.o.

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 3,15 € S DPH: 3,80 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 1 kg

ZLOŽENIE:

Minerálne horečnaté hnojivo 15% Mg + 11% S + 0,9% B (Tetraboritan disodný)

Horká soľ s Boraxom sa používa ako hnojivo určené na odstránenie nedostatočnej výživy plodín a stromov bórom a horčíkom. Bór ovplyvňuje významne klíčivosť peľu a je dôležitý prvok výživy, ovplyvňuje vývin letorastov a odolnosť rastlín voči hubovitým chorobám. Nedostatok bóru spôsobuje srdiečkovú hnilobu u repy, cukrovky, poškodenie buliev zeleru. Nedostatok bôru u rastlín spôsobuje srdiečkovú hnilobu u repy, cukrovky, poškodenie buliev zeleru, horkou pehovitosťou plodov jabĺk, u hrušiek kamenitosťou a menšia odolnosť voči hubovým chorobám.

Pri nedostatku horčíka nedosahujú rastliny dobrých výnosov ani výbornú kvalitu, listová zeleň nie je dostatočne sýta, listy žltnú a neskôr až hnednú a rastliny chradnú. Horká soľ dodáva rastlinám práve toľko potrebný horčík, ktorý je základnou stavebnou látkou listovej zelene (chlorofylu) a ktorého nedostatok má za následok práve žltnutie listov, resp. hnednutie ihličie, zníženú plodnosť 

DÁVKOVANIE:

Mineral Horká soľ s Borax sa aplikuje rozhodením v dávke 10 - 15 g na 1 m2 a zapracovaním do pôdy skoro na jar alebo na jeseň pričom pre príjem korene musí mať pôda teplotu nad bodom mrazu, alebo potom počas vegetácie 3 - 5 postreky v dávke 25 g na 1l vody (2,5% roztokom) foliání aplikácií (tzn. na list) - pri pučania púčikov, pred a po kvete, koncom júna alebo v priebehu vegetácie podľa zistenej potreby. Zálievku alebo postrek vykonávame v ranných alebo večerných hodinách, kedy slnečné žiarenie nie je také silné. Pri silných príznakoch nedostatku horčíka môže byť uvedené dávkovanie až zdvojnásobilo.


Balenie 1 kg vystačí cca na:

100 m2 pri aplikácii posypom okolo rastlín
40 l zálievky (pri aplikácii ku koreňom)
40 l postreku (pri aplikácii na list)

Hlavné termíny pre aplikáciu hnojiva: celoročne

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty