Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Dusíkaté vápno - granulované, PERLKA 25 kg

Viac pohľadov

Dusíkaté vápno - granulované, PERLKA 25 kg

SKU: 1543 EAN: 8594003197147

Obohacuje pôdu o dusík a vápnik. Využíva sa na dezinfekciu pôdy zvlášť proti hubovým chorobám a tým zabraňuje nádorovitosti hlúbovín. Výrazne ničí aj vajíčka slimákov
FormaGranulované
Použitie cibuľová zelenina, dezinfekcia pôdy, fazuľa, hlúbová zelenina, hrach, kompostovanie, listová zelenina, obnova trávnikov, ovocné stromy, zeler, zemiak,
VýrobcaForestina s.r.o.

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 54,15 € S DPH: 65,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 25 kg

S vysokým obsahom vápna (cca 50 %) a organicky viazaného dusíka (cca 20 %) priamo podporuje prirodzenú úrodnosť pôdy. Postupným a rovnomerným uvoľňovaním živín z hnojiva v pôde priaznivo ovplyvňuje rast a vývoj rastlín a šetrí pôdnu vlahu. Zvyšuje rastlinám dostupnosť vápnika, ktorý následne posiluje ich odolnosť voči poľahnutiu a napadnutiu plesňami. Celkovo zlepšuje skladovateľnosť plodín. Likviduje napadnutie pozemku slimákmi. Slimáci a ich vajíčka sú likvidované hneď v prvých dňoch po aplikácii dusíkatého vápna. Pri cielenom použití dusíkatého vápna proti slimákom sa napadnutie slimákmi zníži až o 90 %. Použitie dusíkatého vápna znižuje výskyt burín. V prvých dňoch po aplikácii dusíkaté vápno svojimi účinkami ničí klíčiace buriny a semená burín. V pôde účinne ničí pôvodcov hubových chorôb rastlín. Významne znižuje alebo úplne odstraňuje problémy s výskytom nádorovitosti hlúbovín, ako aj problémy s chorobami koreňov a stebiel rastlín. Je ideálnym urýchľovačom zretia kompostov a odstraňuje zápach a hmyz sprevádzajúce zretie kompostov.

Rozsah a spôsob použitia : Dva až tri týždne pred siatím či výsadbou rozhodíme hnojivo na plochu a zapravíme v dávke cca 50 g/m2. Pri aplikácií by mala byť pôda vlhká. Hnojenie vzídených kultúr robíme do riadkov medzi rastliny, ktoré musia byť suché. Pri aplikácií hnojiva do kompostu posypeme každú vrstvu odpadu vysokú cca 25 cm. Jesennú aplikáciu (dezinfekciu pôdy) prevádzame po zbere v dávke cca 100 gr na 1 m2.

Doporučené dávkovanie / Uvedené dávky sú orientačné, pre konkrétne stanovenie dávky vychádzajte z pôdnej zásoby živín a aktuálnej potrebe rastlín.

Hlúbová zelenina30 - 100 gr / m2
Cibuľová a listová zelenina 30 - 50 gr / m2
Zeler a paradajky40 - 50 gr / m2
Hrach a fazuľa20 - 30 gr / m2
Ovocné stromy a jahody 30 - 50 gr / m2
Zemiaky30 - 50 gr / m2
Obnova trávnikov40 - 50 gr / m2
Kompostovanie a dezinfekcia pôdy 100 gr / m2

Podobné produkty