Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
BAYER Decis EW 50 5 L
Doprava zdarma

BAYER Decis EW 50 5 L

SKU: 1627

Postrekový insekticídny prípravok vo forme emulzie olej vo vode určený na reguláciu výskytu živočíšnych škodcov v poľnohospodárstve a záhradníctve.

FormaKoncentrát
Účinnosť blyskáčik repkový, byľomor, bzdochy, cicaví a žraví škodcovia, kohútiky, krytonos repkový, krytonos šešuľový, krytons štvorzubý, kukuričiar koreňový – Imága, kvetovka jahodová, mlynárik kapustový, obaľovače, pásavka zemiaková, piliarky, plodomor šošovicový, psota rascová, strapky, vijačka, voška, zunčavka jačmenná,
Použitie brokolica, čerešňa, horčica, hruška, jabloň, jahoda, kaleráb, kapusta, karfiol, kukurica, mrkva, obilniny, ovos, rajčiak, reďkovka, repka jarná , repka ozimná, slivka, tabak, trávy, vinič, zemiak,
VýrobcaBayer CropScience

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 300,00 € S DPH: 360,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 5 l

Decis® EW 50

Účinná látka

deltamethrin 50 g/l

Postrekový insekticídny prípravok vo forme emulzie olej vo vode určený na reguláciu výskytu veľmi širokého spektra živočíšnych škodcov na mnohých plodinách a kultúrach.

Balenie

HDPE kanister 5 l

Pôsobenie prípravku

Deltamethrin, účinná látka insekticídneho prípravku Decis® EW 50, je svetlostabilný syntetický pyrethroid. Pôsobí ako dotykový a požerový jed s významným repelentným účinkom proti širokému spektru škodcov. Decis® EW 50 nemá systémový účinok, preto je potrebné, aby boli postrekom rovnomerne ošetrené všetky časti rastlín. Veľmi dobre účinkuje aj pri nízkych teplotách. Neodporúčame aplikáciu pri teplotách nad 23 °C. Nepôsobí na roztočce. Decis® EW 50 je možné pri aplikácii kombinovať s fungicídmi, herbicídmi a listovými hnojivami.

Odporúčania pre aplikáciu Obilniny

Proti byľomorovi sedlovému aplikujte v dávke 0,1 l/ha cca 1 týždeň po vrchole náletu do žltých misiek.
Proti kohútikom aplikujte v dávke 0,15 l/ha počas liahnutia z vajíčok (2/3 vyliahnutých lariev). Proti voškám aplikujte v dávke 0,15l/ha od konca kvitnutia do začiatku tvorby zrna.

Proti vektorom vírusovej zakrpatenosti odporúčame 2 aplikácie v dávke 0,15 l/ha v období zistenia prvého výskytu vošiek a cikádiek.

Ovos

Proti zunčavke jačmennej aplikujte v dávke 0,15 l/ha prvýkrát v rastovej fáze 2 - 3 listov a aplikáciu opakujte do 7 dní po vymetaní hlavného stebla.

Repka

Možnosť kombinácie s fungicídom Tilmor®, listovými hnojivami Wuxal® SUS Boron, DAM 390 a herbicídmi.
Proti piliarke repkovej a skočkám aplikujte v dávke 0,15 l/ha od vzchádzania repky do konca októbra.

Proti krytonosovi repkovému a krytonosovi štvorzubému aplikujte prípravok v dávke 0,15 l/ha na začiatku náletu chrobákov do porastu repky. Prípravok účinkuje aj pri teplotách pod 15 °C.

Proti blyskáčikovi repkovému aplikujte v dávke 0,1 l/ha. Pri kombinácii s DAM 390 sa táto zmes vyznačuje podstatne vyššou toxicitou na včely ako Decis® EW 50 samotný a túto kombináciu je možné použiť len pred kvitnutím. Ošetrenie proti blyskáčikovi vykonajte po zistení prvého silnejšieho výskytu blyskáčika na kvetných pukoch repky.

Proti krytonosovi šešuľovému a byľomorovi kelovému aplikujte v dávke 0,15l/ha od fázy začiatku kvitnutia do konca plného kvitnutia repky na základe ich výskytu v poraste.

Kukurica na zrno

Proti víjačke kukuričnej aplikujte v dávke 0,25 l na ha asi 1 týždeň po vrchole náletu do svetelných lapačov. Keď sa obnoví výraznejší vrchol, ošetrenie opakujte za 7 - 10 dní po predchádzajúcej aplikácii.

Decis® EW 50 je možné použiť aj proti imágam kukuričiara koreňového. Aplikáciu je potrebné vykonať na základe signalizácie výskytu imág v porastoch kukurice. Odporúčaná dávka prípravku je 0,25 l/ha v 400 - 600 l vody. Decis® EW 50 by mal byť proti tomuto škodcovi použitý len raz počas vegetácie. Možná je aj letecká aplikácia.

Zemiaky a rajčiaky

Proti pásavke zemiakovej aplikujte v dávke 0,15 l na ha v období maximálneho liahnutia lariev, zvyčajne v období, keď prvé vyliahnuté larvy dosiahnu 3. instar. V oblastiach, kde bol zistený slabší účinok pyrethroidov na pásavku zemiakovú je potrebné tieto prípravky aspoň na jeden rok z používania vynechať (možné je použiť Kestrel®).

D-ACT insekticídny systém

Prípravok Decis® EW 50 je súčasťou insekticídneho systému D-ACT pre ochranu repky ozimnej, repky jarnej, kukurice a zemiakov. Tento systém zahŕňa dve insekticídne látky, ktoré sa vo svojom pôsobení proti škodcom dopĺňajú a vytvárajú tak komplexné riešenie. D-ACT pozostáva z prípravku Decis® EW 50 a Kestrel®. D-ACT zabezpečuje kontaktný aj systémový účinok a tvorí dlhodobo spoľahlivú insekticídnu ochranu. Použitie prípravku Decis® EW 50 je pre včely s prijateľným rizikom pri dodržaní predpísanej dávky alebo koncentrácie.
Použitie prípravku Kestrel® je pre včely s prijateľným rizikom pri dodržaní predpísanej dávky alebo koncentrácie. Z dôvodu ochrany včiel a iného opeľujúceho hmyzu neaplikujte v letovom čase včiel, aplikujte vo večerných hodinách. Zabezpečte, aby nedošlo k úletu postrekovej kvapaliny na necieľový kvitnúci porast.

Použitím prípravku Decis® EW 50 v kombinácii s prípravkom Kestrel® s odlišným mechanizmom účinku sa výrazne znižuje riziko tvorby rezistentných populácií škodcov oproti používaniu sólo látok v postrekových sledoch.

Ovocné dreviny

Prípravok dosahuje účinnosť proti kvetovke jabloňovej, piliarkam, obaľovačom a ostatným škodlivým húseniciam rôznych motýľov, voškám a ďalším cicavým a žravým škodcom.

Jablone

Proti obaľovačovi jablčnému aplikujte v dávke 0,2 l/ha podľa signalizácie, t.j. asi týždeň po vrchole náletu samčekov do feromónových lapačov.

Čerešne

Proti vrtivke čerešňovej aplikujte v dávke 0,25 l na ha podľa signalizácie  používajú sa žlté lepové lapáky upevnené v korune stromu na zachytenie dospelých jedincov vrtule. Týmto ošetrením sú súčasne ničené aj prítomné vošky.

Jahody

Proti kvetovke jahodovej aplikujte v dávke 0,15l na ha, použite 2000 l aplikačného roztoku na ha a vysoký tlak. Aplikujte pred kvitnutím.

Vinič hroznorodý

Ošetrujte podľa signalizácie na začiatku liahnutia húseníc obaľovačov. Húsenice prvej generácie sa obyčajne liahnu v druhej polovici mája, húsenice druhej generácie v druhej polovici júla. V prípade, že let motýľov trvá dlhšie, tak ošetrenie proti 1. a 2. generácii zopakujte. Decis® EW 50 aplikujte v dávke 0,2 - 0,25 l/ha vo forme klasického postreku pri použití 500 - 1 000 l postrekovej kvapaliny alebo vo forme rosenia. Pri rosení aplikujte prípravok traktorovými rosičmi v množstve vody 300 - 500 l/ha pri prejazde každým medziradím. Prúd vzduchu s roztokom insekticídu smerujte predovšetkým do zóny kvetenstva viniča.

Decis® EW 50 je možné používať v systémoch integrovanej ochrany jahôd, zemiakov, kapustovej zeleniny a rajčiakov.

Bôb na zrno

Proti strapkám aplikujte v dávke 0,1 l/ha pred alebo na začiatku kvitnutia, proti voškám pri ich výskyte.

Šošovica

Proti plodomorovi šošovicovému aplikujte v dávke 0,1 l/ha prvýkrát pri objavení 3. poschodia kvetných pukov, druhýkrát po 14 dňoch.

Ľan

Proti skočkám aplikujte v dávke 0,15l/ha od vzídenia do rastovej fázy stromčeka.

Lucerna

Proti bzdôškam aplikujte v dávke 0,125 l/ha podľa signalizácie v období od začiatku maximálnej tvorby kvetných pukov, najneskôr pred začiatkom kvitnutia a pri dokvitaní. Proti strapkám aplikujte v dávke 0,125 l/ha pred kvitnutím lucerny.

 


Trávy - semenné porasty

Proti bzdôškam aplikujte v dávke 0,125 l/ha pri ich výskyte vo fáze steblovania.

Brokolica, kaleráb, kapusta čínska, kapusta hlávková, karfiol, kel ružičkový

Proti skočkám aplikujte prípravok v dávke 0,15 l/ha pri ich výskyte krátko po vzídení alebo výsadbe. Proti piliarke repkovej v čase výskytu. Proti húseniciam rôznych motýľov na začiatku ich liahnutia. 

Reďkovka

Semenné porasty ošetrujte proti piliarke repkovej a krytonosom prípravkom v dávke 0,15l/ha v čase ich výskytu.

Mrkva, petržlen, paštrnák

Proti psote, bzdôškam a obaľovačom ošetrujte semenné porasty pred kvitnutím pri použití dávky 0,1 l/ha.
Riziko vyplývajúce z použitia tohto prípravku pri dodržaní predpísanej dávky alebo koncentrácie je pre včely prijateľné (Vč 3)

View File Podrobné informácie o produkte Veľkosť (176.84 KB)
View File Etiketa Veľkosť (3.84 MB)
View File Karta bezpečnostných údajov Veľkosť (322.62 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

BAYER Decis EW 50 5 L

BAYER Decis EW 50 5 L

360.00 €
Doprava zdarma
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
CYTHRIN MAX  0,5 L
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
INTEGRO 5 L

INTEGRO 5 L

84.80 €
Doprava zdarma
RELDAN 22  5 L

RELDAN 22 5 L

149.00 €
Doprava zdarma
CYPERKILL MAX  1 L

CYPERKILL MAX 1 L

112.90 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g