Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Floraservis DARINA 4-50 ml

Viac pohľadov

Floraservis DARINA 4-50 ml

SKU: 4497 EAN: 8586002983920

Hnojivo vyrobené na základe prírodnej organicko minerálnej suroviny – jazerného sapropelu, ktorý sa počas niekoľkých tisícročí tvorí v dnových vrstvách z odumretých rastlín, živých organizmov, minerálnych komponentov a mikroelementov. Dalšie informácie nájdete v prílohách k tomuto produktu.

Formakoncentrát
Použitie baklažán, cibuľa, cuketa, fazuľa, hrach, jahoda, kaleráb, kapusta, máčanie koreňov sadeníc, semien alebo cibuliek, mrkva, paprika, petržlen, rajčiak, reďkovka, repa cukrová, kŕmna, šalát, tekvicová zelenina, uhorka, univerzálne, základné hnojenie pred výsadbou, zeler, zemiak,

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 2,90 € S DPH: 3,50 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 50 ml

CHARAKTERISTIKA PRODUKTU:

Kvapalné organominerálne hnojivo Darina 4 je vyrobené na základe prírodnej organicko-minerálnej
suroviny – jazerného sapropelu. 

Jazerný sapropel je výsledkom prirodzeného rozkladu odumierajúcich rastlín a mikroorganizmov vo vodnom prostredí. Jeho základnými životodarnými komponentami sú predovšetkým bohaté zoskupenia humínov a fulvokyselín, vitamíny a minerály, tak nevyhnutné pre každú rastlinku z hľadiska jej správneho a rýchleho vývinu a rastu. Existuje množstvo známych zdrojov humínov. Je to hnedé uhlie, rašelina, maštaľný hnoj
hospodárskych zvierat a i. Ale humíny získané z nich sú desiatky a stovky krát menej aktívnejšie ako analogické látky získané z jazerného sapropelu. Prečo? Preto, že v priebehu storočí sa sapropel nachádzal v hĺbke jazera pri stabilnej teplote. Vďaka vrstve prírodného ílu bol chránený pred pôsobením ultrafialových lúčov, ktoré ničí humíny premieňajúc ich na neutrálne zlúčeniny. Ale okrem toho sa sapropel vždy vyskytuje v koloidnom a kvapalnom stave a nikdy sa nemení na iné pevné formy na rozdiel od uhlia alebo maštaľného hnoja. Nepodrobuje sa neustálemu vplyvu atmosferického kyslíka a neoxiduje.
Kvapalné humínové hnojivo je vhodné pre ekologické pestovanie.

DARINA 4 sa vyrába z extraktu z jazerného sapropelu a je to unikátny produkt, použitie ktorého zabezpečuje:

- úrodnosť od 30 do 100% a viac, v závislosti od poľnohospodárskej
kultúry, typu pôdy a klimatických podmienok. Napríklad, v Nesvadoch v roku 2002
s pomocou tohto hnojiva sa dvakrát zväčšila úroda paradajok a o 60% úroda papriky, ktoré sa
pestovali vo fóliovníku. 

- podstatne zlepšuje kvalitu vypestovaných produktov spojenú so značným zvýšením obsahu vitamínov, minerálov, aminokyselín, škrobu, sacharidov a iných užitočných látok. 

- obnovuje, posilňuje a lieči imunitný systém rastlín všetkých tried a druhov. Zvyšuje ich odolnosť voči chorobám, škodlivému hmyzu a hubám, taktiež k nepriaznivým klimatickým podmienkam.  

- značne skracuje periódu dozrievania plodov (vegetačné obdobie). V Dunajskej Strede sa podarilo skrátiť vegetačné obdobie pre papriku o 10 dní a v Humennom o 12 dní. 

- ničí rad najviac nebezpečných húb na povrchu rastliny (napríklad perenospóru).

- zvyšuje obsah sacharidov v plodoch. Osobitne u viniča, citrusov a cukrovej repy. Môže sa použiť bezprostredne pred zberom úrody (dva týždne pred zberom úrody) na vylepšenie kvality plodov.
Obohacuje pôdu humínovými kyselinami s vysokou biologickou aktivitou. Pri aplikácii do pôdy stimuluje prirodzený rast užitočných baktérií všetkých typov. To je základom zdravej pôdy, plodov, a čo je najdôležitejšie, nášho zdravia a zdravia našich detí. 

View File Návod na použitie Veľkosť (271.51 KB)

Odporúčané produkty

Podobné produkty