Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
AKRIS 10 L

Viac pohľadov

Doprava zdarma

AKRIS 10 L

SKU: 9682

Herbicídny postrekový prípravok vo forme suspenznej emulzie, určený na preemergentné a skoré postemergentné ošetrenie kukurice proti jednoročným dvojklíčnolistovým burinám, jednoročným trávam a lipnici ročnej.

FormaKoncentrát
Účinnosť bažanka ročná, fialky, hluchavka, horčiaky, horčica, hviezdica prostredná, ježatka kuria, kapsička pastierska, láskavec, lipkavec obyčajný, lipnica ročná, loboda konáristá, ľuľok čierny, mlieč, mohár, mrlík, peniažtek roľný, pohánkovec ovíjavý, proso, rumanček, výmrv repky, žltnica,
Použitie kukurica,
Účinná látka popis280 g.l-1 dimethenamid - P tj. (1 RS, A RS)-2-chlór-N-(2,4-dimetyl-3-thienyl)-N-(2-metoxy-1- metyletyl) acetamid 250 g.l-1 terbuthylazine tj. N2-tert-butyl-6-chloro-N4-ethyl-1,3,5-triazin-2,4-diamin

Dostupnosť: Skladom do 3-5 dní

Bez DPH: 284,65 € S DPH: 341,60 €

Merná jednotka: balenie

Balenie: 10 l

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU

AKRIS® je selektívny herbicíd pôsobiaci na buriny preemergentne cez pôdu a skoro postemergentne cez list.

Účinná látka dimethenamid-P zo skupiny chlóracetamidov je látka s dlhodobým pôdnym účinkom, ktorá sa vstrebáva do burín primárne cez koleoptily citlivých tráv, hypokotylom a listami klíčiacich dvojklíčnolistových burín a rovnako aj koreňmi burín. Najlepší účinok dosahuje pri aplikácii pred vzídením burín alebo v najskorších fázach ich klíčenia a vzchádzania. Účinok je podporovaný dostatočnou vlhkosťou pôdy.

Terbuthylazine je účinná látka zo skupiny triazínov, ktorá pôsobí hlavne proti širokému spektru jednoročných dvojklíčnolistových burín a čiastočne tiež proti trávam. Je prijímaný koreňmi a listami burín, následne je rozvádzaný do celej rastliny, kde spôsobuje prerušenie fotosyntézy. Terbuthylazine podporuje účinok účinnej látky dimethenamid-P, vďaka čomu je prípravok účinný aj na buriny v pokročilejšej vývojovej fáze. Účinná látka zostáva v pôde po niekoľko týždňov aktívna a bráni tak vzchádzaniu burín klíčiacich po aplikácii.

Najlepší účinok prípravku nastáva pri aplikácii v skorých fázach vývoja burín (BBCH 10- 12), ktoré sú zlikvidované pred vzídením alebo ihneď po vzídení.

Citlivé buriny pri dávke 3 l.ha-1 – pred (preemergentne) a po vzídení (skoro postemergentne):

Ježatka kuria, hviezdica prostredná, rumančeky, moháre, hluchavka purpurová, lipnica ročná, výmrv repky, mrlíky*, kapsička pastierska, láskavec ohnutý, horčica roľná, peniažtek roľný, loboda konáristá, ľuľok čierny*, lipkavec obyčajný, žltnice, bažanka ročná, fialka roľná, mlieč zelinný, mlieč drsný, horčiaky (obyčajný, štiavolistý), pohánkovec ovíjavý (do BBCH 12), proso (BBCH 12).

*znížený účinok u biotypov rezistentných na atrazín.

Prípravok v dávke 3 l.ha-1 pred a po vzídení neničí dostatočne trváce buriny ako je pýr plazivý, pupenec roľný, povoja plotná, pichliač roľný a proso od 2 listov.

Citlivé buriny pri dávke 2 l.ha-1 – pred vzídením (preemergentne):

Ježatka kuria, hviezdica prostredná, mohár zelený, lipnica ročná, mrlíky*, kapsička pastierska, láskavec ohnutý, peniažtek roľný, ľuľok čierny*, lipkavec obyčajný, žltnice, bažanka ročná, fialka roľná, horčiak štiavolistý, horčiak obyčajný, loboda konáristá, rumanček pravý.

*znížený účinok u biotypov rezistentných na atrazín.

Prípravok v dávke 2 l.ha-1 pred vzídením neúčinkuje dostatočne na trváce buriny ako je pýr plazivý, pupenec roľný, povoja plotná, pichliač roľný, pohánkovec ovíjavý, stavikrv vtáčí.

Citlivé buriny pri dávke 2 l.ha-1 – po vzídení (skoro postemergentne):

Hviezdica prostredná, mrlíky (BBCH 12)*, kapsička pastierska, láskavec ohnutý, peniažtek roľný, ľuľok čierny*, lipkavec obyčajný, žltnice, bažanka ročná, fialka roľná, horčiak štiavolistý, horčiak obyčajný, loboda konáristá, rumanček pravý (do BBCH 14).

*znížený účinok u biotypov rezistentných na atrazín.

Prípravok v dávke 2 l.ha-1 po vzídení neúčinkuje dostatočne na trváce buriny ako je pýr plazivý, pupenec roľný, povoja plotná, pichliač roľný, pohánkovec ovíjavý, stavikrv vtáčí.

Aj pri iných druhoch burín je možné zníženie účinku po viacročnej aplikácii prípravkov s obsahom triazínu. Na plochách u ktorých sú známe alebo sa predpokladajú problémy s likvidáciou burín, použite prípravky s iným mechanizmom účinku.

NÁVOD NA POUŽITIE

Plodina

Účel použitiaDávka /ha

Ochr. doba

Poznámka
Kukuricajednoročné dvojklíčnolistové buriny, jednoročné trávy, lipnica ročná 3 lATPRE, EPOST
Kukuricajednoročné dvojklíčnolistové buriny, jednoročné trávy2 lATPRE
Kukuricajednoročné dvojklíčnolistové buriny2 lATEPOST

 

Dávka vody: 200- 400 l.ha-1

Aplikujte maximálne 1x za vegetačnú sezónu.

POKYNY PRE APLIKÁCIU

Prípravok AKRIS sa môže aplikovať v kukurici preemergentne alebo skoro postemergentne.

Pri preemergentnej aplikácii sú potrebné slabšie zrážky prípadne závlaha. Objem postrekovej kvapaliny by mal zaistiť vyrovnané pokrytie pôdy.

Postemergentná aplikácia sa môže vykonať do 6-tich listov kukurice (BBCH 16) a buriny by mali byť v štádiu klíčnych listov, maximálne však do 2 pravých listov (BBCH 12).

Prípravok neaplikujte do kukurice oslabenej mrazom, suchom, zamokrením, chorobami alebo inými faktormi.

Po extrémnych zrážkach môže dôjsť k retardácii rastu alebo zriedeniu porastu, ktorý môže byť oslabený aj ďalšími faktormi ako je zamokrenie, mráz, výskyt škodcov a chorôb.

Aplikácia za veľkého sucha, extrémnych zrážok alebo trvalého stresu pre buriny môže viesť k zníženiu príjmu a distribúcii účinných látok, a tým k zhoršenému účinku.

Na silne humóznych alebo bahnitých pôdach je možný znížený účinok prípravku. Na pôdach s vysušeným povrchom nastúpi účinok až po prevlhčení pôdy dažďom.

Na trávy vzchádzajúce z hlbších vrstiev pôdy, kam neprenikne dostatočne zrážková vlhkosť, môže byť účinok nižší.

View File Etiketa Veľkosť (405.74 KB)
View File KBU Veľkosť (417.55 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

26.70 €
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
PASCA NA KRTOV

PASCA NA KRTOV

3.00 €
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
RAXIL STAR  5 L

RAXIL STAR 5 L

555.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

279.00 €
Doprava zdarma
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g
Top
CALYPSO 480 SC  1 L

CALYPSO 480 SC 1 L

273.40 €
Doprava zdarma
LIMIT 5 L

LIMIT 5 L

329.90 €
Doprava zdarma