Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
VENDETTA 500 1 L FMC AGRO

Viac pohľadov

Doprava zdarma

VENDETTA 500 1 L FMC AGRO

SKU: 2708

Postrekový listový fungicíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou (SC), určený na ochranu zemiakov proti plesni zemiakovej a alternáriovej škvrnitosti zemiakov

FormaKoncentrát
Účinnosť alternáriová škvrnitosť, pleseň zemiaková, roztoče,
Použitie zemiak,
Účinná látka popisfluazinam 375 g/l, azoxystrobin 150 g/l

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 95,00 € S DPH: 114,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 1 l

Vendetta®
Postrekový listový fungicíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou (SC), určený na ochranu zemiakov proti plesni zemiakovej a alternáriovej škvrnitosti zemiakov.
Účinné látky:
fluazinam 375 g/l, azoxystrobin 150 g/l
Balenie:
1 l HDPE fľaša
Pôsobenie:
VENDETTA® je systémový listový fungicíd, ktorý obsahuje dve účinné látky. Účinná látka fluazinam patrí medzi látky ovplyvňujúce dýchanie na úrovni oxidatívnej fosforylácie. Pôsobí ako viacmiestny inhibítor, ktorý narúša proces tvorby energie v hubách. Fluazinam vytvára na povrchu listov ochranný fungicídny film, ktorý bráni klíčeniu spór na povrchu listov a stoniek. Účinná látka azoxystrobin patrí do chemickej skupiny metoxyakrylátov. Mechanizmus jej účinku spočíva v inhibícií transportu elektrónov pri dýchaní mitochondrií, čím inhibuje klíčenie spór a rast mycélia. Má systémové a translaminárne vlastností. Účinkuje predovšetkým preventívne, preto musí byť použitý pred alebo na začiatku infekcie. Azoxystrobin poskytuje rastline nielen dlhodobú fungicídnu ochranu, ale zvyšuje aj aktivitu antistresového enzýmu v rastlinách, čo je veľmi dôležité z hľadiska výšky a kvality úrody. Zmes týchto dvoch účinných látok, ktoré sa navzájom dopĺňajú v rozsahu a spôsobe účinku poskytuje ošetrovaným rastlinám dlhodobú a spoľahlivú ochranu pred cieľovými hubovými patogénmi.
Prípravok VENDETTA® má výrazné antisporulačné účinky, pretože veľmi účinne bráni tvorbe zoospór. Ochranný film, ktorý sa po aplikácii prípravku vytvorí na povrchu pôdy, bráni prieniku zoospór k hľuzám a tak zabezpečuje najvyšší stupeň ochrany hľúz pred infekciou plesňou zemiakovou.
Registrované použitie:
Plodina Škodlivý činiteľ Dávka na ha Ochranná doba Poznámka
zemiak pleseň zemiaková, alternáriová
škvrnitosť zemiakov 0,5 l 7 dní

Dávkovanie a aplikácia:
Prípravok aplikujte preventívne, ak sú priaznivé klimatické a poveternostné podmienky pre rozvoj choroby, od rastovej fázy začiatku vývinu bočných výhonkov (BBCH 20). V prípade, ak nie sú priaznivé poveternostné podmienky na šírenie choroby, prvé ošetrenie vykonajte preventívne – pred nástupom infekcie plesne zemiakovej – najneskôr pred úplným zapojením porastu (BBCH 39).

Prípravok VENDETTA® je možné použiť kedykoľvek v priebehu vegetácie, pričom je nutné dodržať maximálny počet aplikácii v danom roku a minimálny časový interval medzi aplikáciami. Veľmi vhodné je jeho použitie v druhej polovici sezóny a pre záverečné ošetrenie. Antisporulačný účinok prípravku zabezpečuje dlhodobú ochranu hľúz pred infekciou plesňou a zlepšuje skladovateľnosť zemiakov.

Dávka vody: 200 – 500 l/ha
Maximálny počet aplikácií v plodine: 3x.
Interval medzi aplikáciami: 7 dní.

Prípravok VENDETTA® účinne pôsobí tiež proti vločkovitosti zemiakov spôsobenej koreňomorkou zemiakovou (Rhizoctonia solani) a koletotrichovému vädnutiu zemiakov (Colletotrichum spp.). Ma tiež akaricídny účinok proti roztočom.

Vplyv na úrodu, na následné, náhradné a susediace plodiny
Pre povolený rozsah a spôsob použitia prípravku nemá aplikácia prípravku negatívny vplyv na kvalitu úrody, na následné a náhradné plodiny.
Vplyv na susediace plodiny: Niektoré odrody jabĺk sú vysoko citlivé na azoxystrobin. Preto je potrebné zabezpečiť, aby sa VENDETTA® neaplikovala na miestach, kde je riziko zasiahnutia susediacich jabloní. Postrekové zariadenie, s ktorým sa aplikoval tento prípravok sa nesmie použiť na ošetrenie jabloní.

Použitie prípravku Vendetta® v integrovanej produkcii (IP)
Prípravok Vendetta® je povolený podľa Vestníka MPRV SR čiastky 8 z 15. mája 2020 v integrovanej produkcii zemiakov.

 

View File Etiketa Veľkosť (218.77 KB)
View File Karta bezpečnostných údajov Veľkosť (723.44 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

26.70 €
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
PASCA NA KRTOV

PASCA NA KRTOV

3.00 €
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

259.00 €
Doprava zdarma
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g
Top
CALYPSO 480 SC  1 L

CALYPSO 480 SC 1 L

273.40 €
Doprava zdarma
LIMIT 5 L

LIMIT 5 L

329.90 €
Doprava zdarma