Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
VENDETTA 500 1 L FMC AGRO

Viac pohľadov

Doprava zdarma

VENDETTA 500 1 L FMC AGRO

SKU: 2708

Postrekový listový fungicíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou (SC), určený na ochranu zemiakov proti plesni zemiakovej a alternáriovej škvrnitosti zemiakov

FormaKoncentrát
Účinnosť alternáriová škvrnitosť, pleseň zemiaková, roztoče,
Použitie zemiak,
Účinná látka popisfluazinam 375 g/l, azoxystrobin 150 g/l

Dostupnosť: Skladom u dodávateľa

Bez DPH: 95,00 € S DPH: 114,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 1 l

Vendetta®
Postrekový listový fungicíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou (SC), určený na ochranu zemiakov proti plesni zemiakovej a alternáriovej škvrnitosti zemiakov.
Účinné látky:
fluazinam 375 g/l, azoxystrobin 150 g/l
Balenie:
1 l HDPE fľaša
Pôsobenie:
VENDETTA® je systémový listový fungicíd, ktorý obsahuje dve účinné látky. Účinná látka fluazinam patrí medzi látky ovplyvňujúce dýchanie na úrovni oxidatívnej fosforylácie. Pôsobí ako viacmiestny inhibítor, ktorý narúša proces tvorby energie v hubách. Fluazinam vytvára na povrchu listov ochranný fungicídny film, ktorý bráni klíčeniu spór na povrchu listov a stoniek. Účinná látka azoxystrobin patrí do chemickej skupiny metoxyakrylátov. Mechanizmus jej účinku spočíva v inhibícií transportu elektrónov pri dýchaní mitochondrií, čím inhibuje klíčenie spór a rast mycélia. Má systémové a translaminárne vlastností. Účinkuje predovšetkým preventívne, preto musí byť použitý pred alebo na začiatku infekcie. Azoxystrobin poskytuje rastline nielen dlhodobú fungicídnu ochranu, ale zvyšuje aj aktivitu antistresového enzýmu v rastlinách, čo je veľmi dôležité z hľadiska výšky a kvality úrody. Zmes týchto dvoch účinných látok, ktoré sa navzájom dopĺňajú v rozsahu a spôsobe účinku poskytuje ošetrovaným rastlinám dlhodobú a spoľahlivú ochranu pred cieľovými hubovými patogénmi.
Prípravok VENDETTA® má výrazné antisporulačné účinky, pretože veľmi účinne bráni tvorbe zoospór. Ochranný film, ktorý sa po aplikácii prípravku vytvorí na povrchu pôdy, bráni prieniku zoospór k hľuzám a tak zabezpečuje najvyšší stupeň ochrany hľúz pred infekciou plesňou zemiakovou.
Registrované použitie:
Plodina Škodlivý činiteľ Dávka na ha Ochranná doba Poznámka
zemiak pleseň zemiaková, alternáriová
škvrnitosť zemiakov 0,5 l 7 dní

Dávkovanie a aplikácia:
Prípravok aplikujte preventívne, ak sú priaznivé klimatické a poveternostné podmienky pre rozvoj choroby, od rastovej fázy začiatku vývinu bočných výhonkov (BBCH 20). V prípade, ak nie sú priaznivé poveternostné podmienky na šírenie choroby, prvé ošetrenie vykonajte preventívne – pred nástupom infekcie plesne zemiakovej – najneskôr pred úplným zapojením porastu (BBCH 39).

Prípravok VENDETTA® je možné použiť kedykoľvek v priebehu vegetácie, pričom je nutné dodržať maximálny počet aplikácii v danom roku a minimálny časový interval medzi aplikáciami. Veľmi vhodné je jeho použitie v druhej polovici sezóny a pre záverečné ošetrenie. Antisporulačný účinok prípravku zabezpečuje dlhodobú ochranu hľúz pred infekciou plesňou a zlepšuje skladovateľnosť zemiakov.

Dávka vody: 200 – 500 l/ha
Maximálny počet aplikácií v plodine: 3x.
Interval medzi aplikáciami: 7 dní.

Prípravok VENDETTA® účinne pôsobí tiež proti vločkovitosti zemiakov spôsobenej koreňomorkou zemiakovou (Rhizoctonia solani) a koletotrichovému vädnutiu zemiakov (Colletotrichum spp.). Ma tiež akaricídny účinok proti roztočom.

Vplyv na úrodu, na následné, náhradné a susediace plodiny
Pre povolený rozsah a spôsob použitia prípravku nemá aplikácia prípravku negatívny vplyv na kvalitu úrody, na následné a náhradné plodiny.
Vplyv na susediace plodiny: Niektoré odrody jabĺk sú vysoko citlivé na azoxystrobin. Preto je potrebné zabezpečiť, aby sa VENDETTA® neaplikovala na miestach, kde je riziko zasiahnutia susediacich jabloní. Postrekové zariadenie, s ktorým sa aplikoval tento prípravok sa nesmie použiť na ošetrenie jabloní.

Použitie prípravku Vendetta® v integrovanej produkcii (IP)
Prípravok Vendetta® je povolený podľa Vestníka MPRV SR čiastky 8 z 15. mája 2020 v integrovanej produkcii zemiakov.

 

View File Etiketa Veľkosť (218.77 KB)
View File Karta bezpečnostných údajov Veľkosť (723.44 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

DITHANE DG NEOTEC  10 kg

DITHANE DG NEOTEC 10 kg

185.50 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
PROSARO 250 EC  5 L

PROSARO 250 EC 5 L

488.00 €
Doprava zdarma
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
FALCON 460 EC  5 L

FALCON 460 EC 5 L

336.00 €
Doprava zdarma
HUTTON 5 L

HUTTON 5 L

355.00 €
Doprava zdarma
ATLAS 1 L

ATLAS 1 L

178.00 €
Doprava zdarma
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
HORIZON 250 EW  5 L

HORIZON 250 EW 5 L

222.00 €
Doprava zdarma
BAYER Cassiopee 79 wg 6 kg

BAYER Cassiopee 79 wg 6 kg

145.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

259.00 €
Doprava zdarma