Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
SULKA K

Viac pohľadov

SULKA K

SKU: sulka_k

Roztokový koncentrát síry, prevažne v polysulfidickej forme, s obsahom živín ako dusík, draslík a vápnik.

FormaKoncentrát
Účinnosť Kučeravosť listov, Prezimujúci škodcovia,
Použitie Broskyňa, Cibuľa, Okrasné dreviny, Vinič,
Cena od: 3,20 €

Dostupnosť: Skladom

* Povinné pole

Cena od: 3,20 €

PôSOBENIE PRÍPRAVKU:

Používa sa ako pôdne hnojivo a je určené na doplnenie konkrétnych výživových zložiek, významne ovplyvňujúcich kvalitu pestovaných plodín
Patrí medzi najkoncentrovanejší zdroj síry v čírej roztokovej forme, ktorá je dobre asimilovateľná rastlinami, časť v rýchlo pôsobiacej a časť v pozvoľne pôsobiacej forme. Je vysoko efektívnym zdrojom síry v polysulfidickej forme, ktorá sa v pôde pozvoľne oxiduje na elementárnu a na rastliny rýchlo pôsobiacu síranovú formu, je zdrojom veľmi dobre prijateľného draslíka v jeho bezchloridovej, vodorozpustnej forme. Obsahuje dusík v rýchlo pôsobiacej močovinovej forme a neobsahuje dusičnanový nitrátový dusík.
Vzhľadom na vysoký obsah polysulfidickej síry potláča výskyt pôvodcov hubových chorôb (hlavne múčnatka) a tiež obmedzuje výskyt niektorých živočíšnych škodcov, obsahuje vápnik vo vodorozpustnej forme ako sekundárnu živinu, ktorý v rastlinách reguluje látkovú premenu, je jednou z hlavných zložiek potrebných na tvorbu   mechanizmov, tzv. indukovanej rezistencie rastlín. Tiež znižuje kyslosť pôdy, pozitívne ovplyvňuje prístupnosť stopových prvkov a zvyšuje účinnosť týchto živín pre rastliny (redukujúci a komplexotvorný charakter)

Podobné produkty