Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
PROSARO 250 EC  5 L
Doprava zdarma

PROSARO 250 EC 5 L

SKU: 94

Systémový fungicíd vo forme emulzného koncentrátu určený na ochranu obilnín, repky, slnečnice a kukurice proti hubovým chorobám.

FormaKoncentrát
Účinnosť alternáriová škvrnitosť, fómová hniloba , fuzariózy klasov, hniloba biela, hnedá škvrnitosť jačmeňa, hrdze, múčnatka, pleseň sivá, rynchospóriová škvrnitosť jačmeňa, septorióza, steblolam,
Použitie jačmeň jarný, jačmeň ozimný, kukurica, mak, pšenica jarná, pšenica ozimná, repka jarná , repka ozimná, slnečnica,
Účinná látka popisProthioconazole 125 g/l, Tebuconazole 125 g/l
VýrobcaBayer CropScience

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 357,50 € S DPH: 429,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 5 l

Prosaro® 250 EC

Účinné látky

prothioconazole 125 g/l

tebuconazole 125 g/l

Systémový fungicíd vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu obilnín, repky, kukurice a slnečnice proti hubovým chorobám.

Balenie

HDPE kanister 5 l

Pôsobenie prípravku

Prosaro® 250 EC je dvojzložkový systémovo pôsobiaci fungicíd s vysokou protektívnou i kuratívnou účinnosťou proti mimoriadne širokému spektru hubových chorôb vyskytujúcich sa v porastoch obilnín a repky. Medzi jeho významné vlastnosti patrí schopnosť dokonalého pokrytia listovej plochy a rovnomerného rozmiestnenia účinných látok v pletivách, čím ošetreným rastlinám poskytuje spoľahlivú a dlhodobú fungicídnu ochranu. Prípravok je rýchlo absorbovaný a vodivými pletivami akropetálne transportovaný aj do tých častí rastliny, ktoré neboli postrekom priamo zasiahnuté. Následné zrážky 1 hodinu po aplikácii už neznižujú účinnosť ošetrenia.

Účinná látka prothioconazole prináša pestovateľom novú kvalitu fungicídnej ochrany nielen z hľadiska komplexnosti a dĺžky účinku, ale tiež v súvislosti s jej fyziologickým pôsobením pozitívne ovplyvňujúcim celkovú výkonnosť ošetrených porastov porovnateľným spôsobom ako strobiluríny. Táto výnimočná molekula z novej chemickej skupiny triazolthionov narúša reťazec biosyntézy lanosterolu vo viacerých miestach, čo zvyšuje istotu zásahu a výrazne znižuje riziko vzniku rezistencie. Osvedčený tebuconazole zodpovedá hlavne za rýchly nástup účinnosti, výborné kuratívnu pôsobenie, a excelentnú účinnosť proti hrdziam.

Odporúčania pre aplikáciu Obilniny

Prosaro® 250 EC vykazuje vysokú účinnosť proti všetkým významným chorobám obilnín, počínaúc chorobami piat stebiel cez listové choroby až po choroby klasu. Takéto široké spektrum účinnosti zaručuje jeho úspešné použitie vo všetkých aplikačných termínoch. Najväčšie uplatnenie však nachádza pri záverečných ošetreniach zameraných na kontrolu výskytu klasových fuzarióz a ďalších klasových chorôb. Vysoká účinnosť oboch molekúl proti tejto skupine patogénov a s ňou spojená efektívna kontrola obsahu mykotoxínov v zrne umožnila prvú registráciu prípravku proti fuzariózam klasov na slovenskom trhu. Pre maximálne využitie potenciálu prípravku je dôležité zásah správne načasovať do obdobia plného kvitnutia obilniny a použiť kvalitnú aplikačnú techniku zaručujúcu dokonalé ošetrenie celého klasu. V pšenici aplikujte efektívne Prosaro® 250 EC proti fuzariózam od fázy začiat-ku kvitnutia až do fázy 50% kvitnúcich kvietkov v klase. Pri jačmeni odporúčame aplikáciu proti fuzariózam od konca klasenia až do obdobia 3 dní po objavení sa celého klasu z listovej pošvy. Prosaro® 250 EC je možné kombinovať s regulátormi rastu Spatial® Plus, Cerone® 480 a insekticídom Decis® EW 50.

Repka olejka

Aj v tejto plodine prípravok Prosaro® 250 EC vykazuje vysokú účinnosť proti všetkým významným hubovým ochoreniam ako sú biela hniloba, fóma, alternária, cylindrosporióza, verticíliové vädnutie či botrytída. Kvalitou účinku proti bielej hnilobe poskytuje porastom repky najvyššiu úroveň ochrany spomedzi všetkých fungicídov dostupných na trhu. Aj preto ho odporúčame aplikovať najmä v období plného kvitnutia proti bielej hnilobe prípadne v jarnom období proti fómovej hnilobe. Prosaro® 250 EC zároveň pozitívne ovplyvňuje rovnomerné dozrievanie a pevnosť šešúľ čím významne znižuje zberové straty. Jeho morforegulačné pôsobenie je vzhľadom na nižší obsah tebuconazolu menej výrazné ako je tomu u prípravku Horizon® 250 EW.

Kukurica

Ošetrenie proti fuzariózam stoniek a klasov vykonajte preventívne od rastovej fázy vyvinutého

3. kolienka do konca kvitnutia (BBCH 33 - 69). Ošetrenie výrazne prispieva k zníženiu obsahu mykotoxínov v zrne. Mykotoxíny sú látky vznikajúce pri metabolizme húb vyznačujúce sa toxickými a karcinogenými vlastnosťami nebezpečnými pre ľudí aj zvieratá.

Slnečnica

Slnečnicu ošetrujte proti bielej hnilobe podľa signalizácie, preventívne pred nástupom infekcie alebo na jej začiatku, vrastovej fáze od viditeľného náznaku kvetov až do konca kvitnutia (BBCH 59 - 69). Za vlhkého počasia ošetrenie vykonávajte skôr vobdobí začiatku kvitnutia, za suchého počasia neskôr vobdobí konca kvitnutia.

Prípravok je pre včely relatívne neškodný,pri kombináciach s pyrethroidmi sa však toxicita tank-mixov zvyšuje.

 

View File Karta bezpečnostných údajov Veľkosť (182.46 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

26.70 €
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
PASCA NA KRTOV

PASCA NA KRTOV

3.00 €
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
RAXIL STAR  5 L

RAXIL STAR 5 L

555.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

279.00 €
Doprava zdarma
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g
Top
CALYPSO 480 SC  1 L

CALYPSO 480 SC 1 L

273.40 €
Doprava zdarma
LIMIT 5 L

LIMIT 5 L

329.90 €
Doprava zdarma