Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
PRIAXOR 5 L

Viac pohľadov

Doprava zdarma

PRIAXOR 5 L

SKU: priaxor

Postrekový fungicídny prípravok so systémovým účinkom vo forme emulzného koncentrátu, určený proti listovým a klasovým chorobám pšenice, jačmeňa, raže a tritikale.

FormaKoncentrát
Účinnosť hnedá škvrnitosť jačmeňa, hrdze, múčnatka, rynchospóriová škvrnitosť jačmeňa, septorióza,
Použitie jačmeň jarný, jačmeň ozimný, pšenica jarná, pšenica ozimná, pšenica tvrdá, raž, tritikale,
Účinná látka popisFluxapyroxad 75 g/l (7,3% hm) Pyraclostrobin 150 g/l (14,63% hm)
VýrobcaBASF SE

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 295,00 € S DPH: 354,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 5 l

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU:

PRIAXOR je systémovo pôsobiaci fungicíd prijímaný nadzemnými časťami rastlín a rozvádzaný po celej rastline. Vyznačuje sa preventívnym, kuratívnym a eradikatívnym pôsobením proti septorióze pšenice (Septoria tritici), hrdzi pšeničnej (Puccinia recondita f. sp. triticina), hrdzi ražnej (Puccinia recondita f. sp. recondita), múčnatke trávovej (Erysiphe graminis), helmintosporióze pšenice (Helminthosporium tritici-repentis), hnedej škvrnitosti jačmeňa (Pyrenophora teres) a rynchospóriovej škvrnitosti (Rhynchosporium secalis).
Prípravok kombinuje vlastnosti účinných látok fluxapyroxad a pyraclostrobin.
Účinná látka fluxapyroxad má preventívne a kuratívne účinky. Inhibuje klíčenie spór, predlžovanie, rast mycélia a sporuláciu (t.j. všetky dôležité rastové a reprodukčné štádiá huby potrebné pre rozvoj choroby).
Účinná látka pyraclostrobin patrí do skupiny strobilurínov a je fungicídnou látkou s preventívnym, kuratívnym a eradikatívnym účinkom, pôsobí lokálne priamo v mieste infekcie. Inhibuje sporuláciu a rast spor a mycélia. Spóry sú veľmi citlivé na pyraclostrobin hlavne v období rastu.
Prípravok sa vyznačuje tým, že rieši aj nešpecifické fyziologické škvrnitosti listov spôsobené abiotickými faktormi (ako UV žiarenie alebo solárna radiácia), tzv. AgCelence efekt.

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty