Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
PREVICUR ENERGY

Viac pohľadov

Doprava zdarma*Platí pre:
PREVICUR ENERGY-1 l - 85,00 €

PREVICUR ENERGY

SKU: previcur_energy

Previcur Energy je systémový kombinovaný fungicíd vo forme kvap. koncentrátu na riedenie vodou s preventívnym aj kuratívnym (liečebným) účinkom, určený na ochranu zeleniny, okrasných rastlín v skleníku a šalátu, uhoriek proti pôdnym a listovým chorobám.

FormaKoncentrát
Účinnosť Pleseň šalátová, Pleseň uhorková,
Použitie Baklažán, Brokolica, Kaleráb, Kapusta, Karfiol, Kel, Okrasné rastliny, Paprika, Rajčiak, Šalát, Uhorka,
Účinná látka popisPropamocarb 530 g/l, fosetyl-Al 310 g/l

Bežná cena: 85,00 €

Akciová cena 83,00 €

Merná jednotka: ks

Dostupnosť: Skladom

* Povinné pole

Bežná cena: 85,00 €

Akciová cena 83,00 €

Systémový kombinovaný fungicíd vo forme kvapalného koncentrátu na riedenie vodou s preventívnym aj kuratívnym účinkom, určený na ochranu zeleniny, okrasných rastlín v skleníku a šalátu a uhoriek aj v poľných podmienkach, proti pôdnym a listovým chorobám, ktoré spôsobujú pravé plesne (Oomycetes) a huby z rodu Pythium.

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU:

Previcur Energy je systémový fungicíd s účinkom proti pôdnym a listovým chorobám triedy Oomycetes (Pythium spp., Aphanomycetes spp., Phytophthora spp., Bremia spp., Pseudoperonospora spp. a Peronospora spp.), ktoré spôsobujú padanie klíčiacich rastlín, nekrózy koreňov, báz stoniek a choroby nadzemných častí rastlín.

Obsahuje účinné látky propamocarb a fosetyl. Propamocarb pôsobí lokálne systémovo a systémovo, v rastlinách je rozvádzaný akropetálne. Reaguje v rade fáz syntézy fosfolipidov a mastných kyselín (FRAC kód 28, mechanizmus účinku F4, karbamáty), čím je narušovaná tvorba bunkových membrán patogénnych húb. Na bunkovej úrovni účinkuje na rast mycélia, produkciu a klíčenie spór. Vyznačuje sa preventívnym a kuratívnym účinkom.

Účinná látka fosetyl-Al patrí medzi fosfonáty, podskupinu ethylfosfonáty (FRAC kód č. 33).

Pôsobí špecificky, ovplyvňuje metabolizmus aminokyselín a skladbu bielkovín, posilňuje odolnosť rastlinných pletív voči infekcii. Obmedzuje klíčenie zoosporangií, blokuje rast mycélia a čiastočne obmedzuje sporuláciu. Účinkuje predovšetkým proti hubám z rodu Ooomycetes (Phytophthora spp., Plasmopara spp., Peronospora spp., Perenoplasmopara spp., Pythium spp.). Pôsobí systémovo, pohyb v rastline je akropetálny (xylémom) i bazipetálny (floémom). Je prijímaný nadzemnými časťami rastlín ako aj koreňmi. K príjmu nadzemnými časťami rastlín dochádza už v priebehu 30 minút po aplikácii. Účinkuje iba preventívne, najlepšie pôsobí počas aktívneho rastu rastlín, vyznačuje sa dlhodobým účinkom. Veľmi dobre chráni mladé časti rastlín.

Pri povrchovej aplikácii na pôdu (zálievkou) je prípravok prijímaný v dobre prevlhčenom substráte koreňmi rastlín a systémovo transportovaný do ostatných častí rastlín, v nadzemných častiach rastlín zaisťuje ochranu stoniek a listov. V závislosti na spôsobe aplikácie, vlastnostiach substrátu a druhu infekcie je doba účinnosti 3 – 8 týždňov.

Pri foliárnej aplikácii (postrekom) je prípravok akropetálne a bazipetálne systémovo rozvádzaný do novo narastajúcich častí rastlín. Pôsobí proti chorobám z triedy Oomycetes (pravé plesne), vykazuje preventívne a tiež kuratívne účinky.

Podobné produkty

CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

144.00 €
Doprava zdarma
Akcia!
TALENT  1 L

TALENT 1 L

109.00 €

98.80 €

Doprava zdarma
AMISTAR XTRA  5 L

AMISTAR XTRA 5 L

383.60 €
Doprava zdarma
PROSARO 250 EC  5 L

PROSARO 250 EC 5 L

355.20 €
Doprava zdarma
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
FALCON 460 EC  5 L

FALCON 460 EC 5 L

336.00 €
Doprava zdarma
HUTTON 5 L

HUTTON 5 L

307.20 €
Doprava zdarma
ATLAS 1 L

ATLAS 1 L

178.00 €
Doprava zdarma
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

149.90 €
Doprava zdarma
HORIZON 250 EW  5 L

HORIZON 250 EW 5 L

220.00 €
Doprava zdarma