Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
MOVENTO 100 SC 5 L

Viac pohľadov

Doprava zdarma

MOVENTO 100 SC 5 L

SKU: 5731

Insekticídny prípravok vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou (SC) určený na ochranu proti škodcom ovocia, zeleniny, chmeľu, zemiakov, okrasných rastlín, cibuľovín, ovocných a okrasných škôlok.

FormaKoncentrát
Účinnosť molice, strapky, vošky,
Použitie brokolica, broskyňa, čerešňa, chmeľ, cibuľoviny, hruška, jabloň, jahoda, kaleráb, kapusta, karfiol, kel, marhuľa, okrasné rastliny, slivka, špenát, vinič, višňa, zemiak,
Účinná látka popisSpirotetramat 100 g/l (9,26% hm )
VýrobcaBayer CropScience

Dostupnosť: Skladom do 3-5 dní

Bez DPH: 691,65 € S DPH: 830,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 5 l

Movento® 100 SC

Účinná látka

spirotetramat 100 g/l

Insekticídny prípravok vo forme suspenzného koncentrátu k foliárnej ochrane proti škodcom jabloní, hrušiek, kôstkovín, zemiakov, jahôd, zeleniny, chmeľu, drobného ovocia, okrasných rastlín a viniča.

Balenie

HDPE kanister 5 l

Pôsobenie prípravku

Movento® 100 SC je foliárny insekticíd pre ničenie cicavých škodcov. Účinná látka spirotetramat pôsobí systémovo, je akropetálne a bazipetálne transportovaná xylémom i floémom rastlín, po aplikácii na listy je rozvádzaná do všetkých rastlinných častí vrátane nových výhonkov, listov a koreňov. Mechanizmom účinku sa radí medzi inhibítory biosyntézy lipidov (LBI, skupina 23), patrí medzi deriváty kyseliny tetronovej. Proti voškám a cikádkam vykazuje dlhodobé reziduálne pôsobenie s pozvoľnejším nástupom iniciálnej účinnosti. Plná biologická účinnosť nastáva po penetrácii prípravku do rastlinných pletív a po jej systémovom rozvedení v rastline. Použitie prípravku je preto optimálne smerovať do obdobia aktívneho rastu rastlín. K čiastočnému zníženiu penetrácie a systémových vlastností môže dôjsť za situácie fyziologického stresu (extrémne nízke a vysoké teploty, sucho), kedy je aktívny rast obmedzený.

Odporúčania pre aplikáciu Jadroviny, kôstkoviny

Ošetrenie jadrovín a kôstkovín sa uskutočňuje podľa signalizácie výskytu jednotlivých škodlivých druhov, v rozpätí rastových fáz BBCH 69-81 (koniec kvitnutia - začiatok dozrievania alebo vyfarbovania plodov), musí byť dodržaná ochranná doba 21 dní, a max. 2x za vegetačné obdobie.

Dávka aplikačnej kvapaliny je 500 - 1500 l/ha (500 l/ha/1m výšky koruny).

Vinič

Ošetrenie viniča sa uskutočňuje podľa signalizácie výskytu škodlivého druhu, v rozpätí rastových fáz BBCH 69-81 (od konca kvitnutia, do začiatku zretia plodov). Dávka aplikačnej kvapaliny je 1000 l/ha, maximálny počet aplikácií za vegetačné obdobie 2x, interval medzi aplikáciami 14 dní.

Kapustová zelenina (brokolica, karfiol, kaleráb, kapusta čínska, kapusta hlávková, kel, kel kučeravý, kel ružičkový)

Ošetrenie kapustovej zeleniny sa uskutočňuje podľa signalizácie výskytu vošiek, v rozpätí ras-tových fáz BBCH 12-49 (od vytvorenia 2. listu, do rastovej fázy konca dozrievania vegetatívnych častí rastliny). Dávka aplikačnej kvapaliny je 500 - 1000 l/ha, maximálny počet aplikácií za vegetačné obdobie 2x, interval medzi aplikácia-mi 14 dní.

Cibuľoviny

Ošetrenie cibuľovín sa uskutočňuje podľa signalizácie výskytu vošiek, v rozpätí rastových fáz BBCH 69-89 (od konca kvitnutia do plnej zrelos-ti). Dávka aplikačnej kvapaliny je 200 - 800 l/ha, maximálny počet aplikácií za vegetačné obdo-bie 2x, interval medzi aplikáciami: 14 dní.

Zemiaky

Ošetrenie zemiakov sa uskutočňuje podľa signalizácie výskytu vošiek, v rozpätí rastových fáz BBCH 69 - 81 (od rastovej fázy konca kvitnutia, do rastovej fázy začiatku zretia). Dávka aplikačnej kvapaliny je 200 - 500 l/ha, maximálny počet aplikácií za vegetačné obdobie 4x, interval medzi aplikáciami 7 dní.

Chmeľ

Movento® 100 SC ničí veľmi účinne vošku chmeľovú, ale umožňuje taktiež súčasný zásah proti roztočcovi chmeľovému. Pre maximálne využitie vlastností prípravku je preto optimálne smerovať termín aplikácie do obdobia prípadného výskytu oboch škodcov tak, aby táto jediná aplikácia plne nahradila potrebu použitia špecifického aficídu a akaricídu. Rozpätie aplikačného termínu je stanovené od fázy, kedy rastliny dosiahli 1/3 výšky konštrukcie až do konca kvitnutia (BBCH 39-69), max. 1x za vegetačnú dobu. Dávka aplikačnej kvapaliny je 1500 - 2000 l/ha. Movento® 100 SC má stanovené importné tolerancie pre krajiny EÚ, USA aj Japonsko.

Príprava aplikačnej kvapaliny

Prípravok sa v obale najprv homogenizuje pretrepaním či premiešaním. Odmerané množstvo prípravku sa potom vleje do nádrže aplikačného zariadenia vopred naplneného do polovice vodou a za stáleho miešania sa doplní vodou na stanovený objem. Prípadne sa použije predmiešavacie zariadenie, pokiaľ je ním stroj vybavený. Pripravenú aplikačnú kvapalinu je potrebné bezodkladne spotrebovať.

Antirezistentná stratégia

K zabráneniu vzniku rezistencie neaplikujte tento prípravok alebo iný, ktorý obsahuje účinnú látku typu inhibítorov biosyntézy lipidov (napr. spirotetramat, spirodiclofen, spiromesifen, a.i.) viac-krát ako 1x (chmeľ), resp. 2x (ostatné povolené plodiny) za vegetačné obdobie. V prípade potreby ďalšieho insekticídneho ošetrenia použite prípravok s odlišne pôsobiacou účinnou látkou.

Prípravok je klasifikovaný ako zvlášť nebezpečný pre včely. Nesmie byť preto aplikovaný na porast navštevovaný včelami, kvitnúce plodiny a na pozemky s kvitnúcimi burinami. Neaplikujte na mie-stach, na ktorých sú včely aktívne pri vyhľadávaní potravy.

Prípravok je nebezpečný pre dravé roztoče Phytoseiidae (Typhlodromus pyri).

Movento® 100 SC je možné používať v systémoch integrovanej ochrany ovocných drevín, kapustovej zeleniny, zemiakov a jahôd.

View File Podrobné informácie o produkte Veľkosť (43.96 KB)
View File Produktový prospekt Veľkosť (1.21 MB)
View File Etiketa Veľkosť (392.71 KB)
View File Karta bezpečnostných údajov Veľkosť (345.34 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

26.70 €
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
PASCA NA KRTOV

PASCA NA KRTOV

3.00 €
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
RAXIL STAR  5 L

RAXIL STAR 5 L

555.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

279.00 €
Doprava zdarma
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g
Top
CALYPSO 480 SC  1 L

CALYPSO 480 SC 1 L

273.40 €
Doprava zdarma
LIMIT 5 L

LIMIT 5 L

329.90 €
Doprava zdarma