Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Monílová spála  výhonkov.

Viac pohľadov

Monílová spála výhonkov.

Monílová spála kvetov a výhonkov spôsobuje huba Monilia laxa, ktorá je aj pôvodcom hniloby kôstkového ovocia. Ochorenie sa najčastejšie vyskytuje na višniach, čerešniach a marhuliach. K infekcii dochádza vtedy, ak v období kvinutia stromov pretrváva daždivé a chladné počasie. Moníliové usýchanie výhonkov postihuje nové listy, výhonky ale aj plody. V mnohých prípadov po napadnutí tohto ochorenia dochádza k odumieraniu celých konárov. Pri takto napadnutých stromov, môže dôjsť až k úhynu celej rastliny. Napadnuté výhonky treba odrezať a spáliť, čím eliminujeme ďalšie šírenie huby. 

Stromy ochraňujeme postrekmi tesne pred kvitnutím a tesne po odkvitnutí. Z bio postrekov môžme odporučiť napr.: CuproTonic. Z chemickej ochrany môžme aplikovať napr.: Prolectus, Signum, Lynx,... 

Vstupnou časťou infekcie sú aj drobné poranenia, praskliny, rezné rany, požerky po škodcoch alebo poškodenia po krúpoch. Veľmi dôležié ja pravidelne odstraňovať všetky suché, choré a poškodené časti. Tieto rany zatierame balzamom, voskom alebo Arbosanom.