Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Nohel Garden MEDONOSNÁ LÚKA - TRÁVNA ZMES 500 g

Viac pohľadov

Novinka!
Top

Nohel Garden MEDONOSNÁ LÚKA - TRÁVNA ZMES 500 g

SKU: 3534 EAN: 8595618403579

Trávna zmes - medonosnej lúka je druhovo veľmi pestré osivo

Použitie lúky, medonosné,
VýrobcaForestina s.r.o.

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 9,25 € S DPH: 11,10 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 500 g

Trávna zmes medonosná lúka je druhovo veľmi pestré trávne osivo. Obsahuje podiel rôznych druhov tráv, ďateľovín a ostatných dvojklíčnolistových bylín, ktoré sú bohatým zdrojom peľu a nektáru pre opeľujúce druhy hmyzu. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu je vhodné používať zmes na miestach, kde je možné predpokladať nerušený výskyt včiel a ďalších opeľovačov (kľudné záhrady, sady, parky a pod.). Porast medonosné lúky je nositeľom významnej krajinotvornej a estetickej hodnoty. Obsiahnuté druhy rastú pomalšie, preto je možné predpokladať nižší počet kosieb počas vegetačného obdobia ako u klasických trávnych porastov. Vďaka druhovej rôznorodosti podporuje diverzitu rastlinných a živočíšnych druhov, ktoré tu nachádzajú svoje útočište. 

TERMÍN VÝSEVU: ideálny termín sejby je v období apríl až jún. Možno vysievať aj v neskorších letných mesiacoch.

PRÍPRAVA PôDY: Pred výsevom odstránime pôvodný porast, a to hlavne trváce buriny (pýr plazivý, žíhľava dvojdomá, ...). Následne prekypríme pôdu a zarovnáme pozemok.

VÝSEV: Sejeme do hĺbky 1-1,5 cm. Po výseve plochu odporúčame povalcovať.

ZAVLAŽOVANIE: Po výseve udržujte pozemok vlhký do doby vzídenia porastu.

NÁSLEDNÁ ÚDRŽBA: Porast kosíme 1x ročne na výšku kosby 4-5 cm nad povrchom pôdy. Prvú kosbu prevádzame najskôr 3-4 mesiace po založení porastu. Následne každoročne v mesiaci august. Pokosenú hmotu doporučujeme na poraste nechať usušiť. Vďaka sušeniu dôjde k vysemeneniu jednotlivých druhov v poraste, a tým k prirodzenej obnove. Následne seno z porastu odstránime.

KVITNUTIE: Pri výseve v doporučenom období budú jednotlivé druhy kvitnúť v období máj-júl. Jednoročné druhy budú kvitnúť i v ďalších rokoch, len pokiaľ dôjde k prirodzenej obnove.

BALENIE: 500 g vystačí na 25 m2

Podobné produkty