Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Ježatka kuria

Viac pohľadov

Ježatka kuria

 Jednoročná, neskorá jarná burina.

Stonka - steblo je priame, zriedkavo poliehavé až vystúpavé, 0,2 – 1,0 m vysoké i viac, holé, hladké, na kolienkach chlpaté, po kosení obrastá.

Doba kvitnutia od júna do jesene.

Počet semien na rastline je 6 – 60 tisíc. Životnosť v pôde je až 13 rokov.

Klíčiaca a vzídená rastlina. Jej čerstvé semená klíčia slabo, po prezimovaní dobre, z hĺbky max. 120 – 140 mm, neskoro na jar pri minimálnej teplote 4-6 oC, optimálnej 26 – 28 °C a maximálnej 50 – 52 oC. Mezokotyl je zreteľný. Prvý list je čiarkovito klinovitý, 20,0 x 2,0 mm, spravidla oblúkovite odstávajúci. Pošva je pozdĺžne žilkovaná, červenastá. Čepeľ je žilkovaná, holá s ojedinelými chlpmi na okraji. Ušká a jazýček chýbajú. Habitus je podobný kukurici.

Koreň je rastie do hĺbky až 1,2 m.

Hospodársky veľmi nebezpečná burina.

REPRODUKCIA

Rozmnožuje sa iba generatívne. Táto burina rastie na vlhších poliach, záhradách, pri cestách, v priekopách, na rumoviskách, na obnažených dnách rybníkov. Na jednej rastline dozrieva niekoľko tisíc zŕn, ktoré ľahko vypadávajú. Po dozretí sú dlho spiacimi a klíčia hromadne až nasledujúci rok neskôr zjari a v lete pri vyšších teplotách pôdy a pri priaznivej vlhkosti. Môžu klíčiť a vzchádzať až z hĺbky 10 cm aj pod vodou. Zrná sú rozširované rôznymi spôsobmi, najčastejšie nečistým semenom, hnojom, balíčkovanou sadbou, závlahovou vodou a podobne.

Odporúčané produkty