Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
HUTTON 5 L
Doprava zdarma

HUTTON 5 L

SKU: 1650

Systémový kombinovaný fungicíd vo forme emulzného koncentrátu určený na ochranu obilnín proti hubovým chorobám

FormaKoncentrát
Účinnosť hnedá škvrnitosť jačmeňa, hrdze, múčnatka, rynchospóriová škvrnitosť jačmeňa, septorióza, steblolam,
Použitie jačmeň jarný, jačmeň ozimný, ovos, pšenica jarná, pšenica ozimná, raž, tritikale,
Účinná látka popisProthioconazole 100 g/l, Spiroxamine 250 g/l, Tebuconazole 100 g/l
VýrobcaBayer CropScience

Dostupnosť: Skladom do 3-5 dní

Bez DPH: 350,00 € S DPH: 420,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 5 l

Hutton®

Účinné látky

spiroxamine 250 g/l

prothioconazole 100 g/l

tebuconazole 100 g/l

Systémovo pôsobiaci fungicídny prípravok vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu obilnín proti hubovým chorobám.

 

Pôsobenie prípravku

Tento unikátny, trojzložkový fungicíd poskytuje nadštandardnú úroveň ochrany porastov obilnín pred kompletným spektrom listových chorôb. Ako prvý produkt efektívne spája zvýšené množstvo spiroxamine (spiroketalaminy) s unikátnou molekulou prothioconazole (triazolinthiony) a optimalizovaným množstvom osvedčenej účinnej látky tebuconazole (azoly). Rozdielne pôsobiace účinné látky sa navzájom vhodne dopĺňajú a podporujú hlavne v rozsahu, rýchlosti a istote účinku. Hutton sa vyznačuje spoľahlivým preventívnym, razantným kuratívnym a eradikatívnym účinkom s dlhodobým reziduálnym pôsobením.

Spiroxamine rýchlo preniká do rastlinných pletív a rovnomerne sa v nich rozmiestňuje. Mimoriadne rýchly nástup účinku spojený s razantným kuratívnym pôsobením proti už etablovaným in-fekciám sa označuje aj ako tzv. stop efekt. Táto významná vlastnosť sa uplatní najmä v prípade rozvíjajúcich sa infekcií múčnatky trávovej a hrdzí. Pre múčnatku je charakteristický veľmi rýchly vývoj, od infekcie do obdobia tvorby rozmnožovacích orgánov uplynie spravidla iba 3 - 5 dní. Spiroxamine, aj v takýchto prípadoch, dokáže dokonale spáliť mycélium patogéna a zastaviť šíriacu sa infekciu. Táto účinná látka súčasne unikátnym spôsobom zvyšuje efektívnosť pôsobenia ďalších dvoch molekúl tým, že pôsobí aj ako nosič týchto účinných látok a umožňuje ich zvýšený príjem a rýchly nástup účinku (tzv. sánkový efekt).

Prothioconazole predstavuje absolútnu špičku v segmente fungicídnej ochrany obilnín. Vyznačuje sa najširšou biologickou účinnosťou spomedzi všetkých účinných látok dostupných na súčasnom fungicídnom trhu. Spektrum jeho účinnosti zahŕňa prakticky všetky významné choroby atakujúce porasty počas celej vegetácie, vrátane steblolamu a klasových chorôb. Zvlášť cenená je jeho excelentná účinnosť proti klasovým fuzariózam a tiež proti patogénom (napr. septóia pšenicová) s vybudovanou rezistenciou voči starším, dlhodobo používaným účinným látkam. Ošetrenia prothioconazole proti listovým chorobám, v aplikačnom termíne T2, navyše ponúkajú benefity porovnateľné so strobilurínovými molekulami. Táto účinná látka totiž podobným spôsobom (greening efekt) ovplyvňuje fyziologické procesy prebiehajúce v rastline a tým aj celkovú výkonnosť fotosyntézy, čo sa následne prejaví výraznou výnosovou a kvalitatívnou odozvou ošetrenia. Pri použití proti listovým chorobám pšenice prothiconazole ponúka mimoriadnu úroveň účinnosti najmä proti septórii pšenicovej, septórii plevovej a helmintosporióze pšenice (DTR). V jačmeňoch táto účinná látka prináša vyššiu kvalitu ochrany nielen proti hnedej a rhynchospóriovej škvrnitosti, ale aj proti, stále častejšie sa vyskytujúcej, ramuláriovej škvrnitosti jačmeňa a nešpecifickým listovým škvrnitostiam.

Osvedčený systémovo pôsobiaci tebuconazole chráni ošetrené rastliny tiež nielen preventívne, ale i kuratívne a eradikatívne. Kontroluje široké spektrum chorôb, pričom jeho optimalizované množstvo zabezpečuje ďalšie zvýšenie spoľahlivosti účinku Huttonu nad úroveň účinnosti používaných štandardných fungicídov najmä proti hrdziam, septóriam a listovým škvrnitostiam.

Odporúčania pre aplikáciu

Ošetrenia fungicídom Hutton® je možné realizovať v rámci širokého aplikačného okna. Vzhľadom na spektrum účinnosti a fyziologické pôsobenie prípravku je však optimálne Hutton® použiť najmä na ochranu posledného resp. predposledného listu. Napriek tomu, že tento prípravok vykazuje výbornú kuratívnu a eradikatívnu účinnosť, túto jeho vlastnosť odporúčame využívať len v nevyhnutných prípadoch. Ak to podmienky umožňujú, vždy je potrebné uprednostniť preventívne fungicídne zásahy.

V pšenici, raži a tritikale odporúčame Hutton® aplikovať v dávke 0,8 l/ha od fázy začiatku steblova-nia do začiatku klasenia (BBCH 30-51).

Negatívne pôsobenie hubových patogénov má v tomto období najzávažnejšie dopady na výšku a kvalitu produkcie, účinný fungicídny zásah je preto veľmi efektívny. Hutton® vykazuje mimoriadnu úroveň účinnosti proti kompletnému spektru listových chorôb (múčnatka, septórie, DTR, hrdze). Registrovaná účinnosť prípravku proti steblolamu zároveň umožňuje jeho úspešné použitie aj v rámci T1 aplikácií proti chorobám báz stebiel. Podobne v jačmeňoch ponúka Hutton® nadštan-dardnú úroveň kontroly všetkých významných listových chorôb (hnedá a rhynchospóriová škvrnitosť, múčnatka, hrdze, ramulária, nešpecifické škvrnitosti). Vzhľadom na to, že k nástupu chorôb môže dochádzať skôr, s aplikáciami je často po-trebné začínať už na konci odnožovania resp. počas steblovanie. Vo väčšine prípadov je optimálnym termínom pre použitie prípravku Hutton®, v dávke 0,8 l/ha, obdobie od začiatku steblovania do začiatku klasenia (BBCH 30-51).

Hutton® aplikujte výhradne pozemne, pri teplo-tách do 25 °C. Odporúčaná dávka vody je 200-400 l/ha. Výnimočná kompletnosť fungicídnej účinnosti prípravku vylučuje potrebu kombinácií s inými fungicídmi. Je ho však možné aplikovať spoločne s insekticídom Decis® EW 50. V pokusoch boli tiež dostatočne overené kombinácie s vybranými herbicídmi (napr. Sekator® OD, Sekator® Plus, Husar® Active, Husar® Active Plus, Husar® Star), prípadne s rastovými regulátormi Spatial® Plus a Cerone® 480. Zrážky 1 hod. po aplikácii neznižujú účinnosť prípravku.

View File Karta bezpečnostných údajov Veľkosť (184.51 KB)

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

CONSENTO  5 L

CONSENTO 5 L

26.70 €
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG  5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
PASCA NA KRTOV

PASCA NA KRTOV

3.00 €
SFERA 535 SC  5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD  5 L

BISCAYA 240 OD 5 L

422.90 €
Doprava zdarma
TALENT  1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX  5 L

Bayer LYNX 5 L

259.00 €
Doprava zdarma
NURELLE D 5 L

NURELLE D 5 L

220.00 €
Doprava zdarma
ACTARA 25 WG 40 g
Top
CALYPSO 480 SC  1 L

CALYPSO 480 SC 1 L

273.40 €
Doprava zdarma
LIMIT 5 L

LIMIT 5 L

329.90 €
Doprava zdarma