Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
HNOJIVO KAPKA NA JESEŇ 500 ml

Viac pohľadov

HNOJIVO KAPKA NA JESEŇ 500 ml

SKU: 8329

Univerzálne jesenné hnojivo s posilňujúcim účinkom je určené k jesennému hnojeniu všetkých záhradných rastlín (ihličnanov, listnatých stromov, okrasných kríkov ...)

FormaKoncentrát
Použitie ihličnany, listnaté dreviny, okrasné dreviny, okrasné rastliny,

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 2,40 € S DPH: 2,90 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 500 ml

Pôsobenie prípravku
Tekuté jesenné hnojivo Kapka univerzálne dodáva živiny rastlinám pred náročným zimným obdobím. Má posilňujúci účinok.

Je vhodné pre takmer všetky okrasné rastliny, či už sú okrasné listom alebo kvetom a bez ohľadu na to, či sú interiérové alebo exteriérové. Je vhodné aj pre ihličnany – zabraňuje hnednutiu ihličia.

Urýchľuje dozrievanie rastlinných pletív, takže je vhodné na regeneráciu a aj na zabezpečenie toho, aby mladé zimujúce rastlinky zimu prežili. Zlepšuje hospodárenie s vodou. Je veľmi vhodné pre rastliny so zvýšenou potrebou draslíku a horčíka alebo pri ich deficite.

Pozor – nie je vhodné na kyslomilné rastliny, ako sú hortenzie, rododendróny, azalky, vresy, erica, pieris, hebe, kamélia, mäsožravky a podobne. Tiež nie je vhodné pre orchidey, bromélie, tillandsie a pod.

Kedy aplikovať tekuté jesenné hnojivo Kapka univerzálne?
Tekuté jesenné hnojivo Kapka univerzálne používame 1 raz do týždňa v období od augusta do novembra. V zime hnojiť nemusíme, ale ak potrebujeme rastlinu v tomto období vyživovať, hnojíme ju raz do mesiaca.

Rastliny so zvýšenou potrebou draslíku a horčíka alebo pri deficite týchto prvkov môžeme hnojiť týmto hnojivom celoročne podľa potreby, 1 – 2 krát do týždňa.

Izbové rastliny (v teple) môžeme týmto hnojivom hnojiť aj v zime a to 1 krát do mesiaca polovičnou koncentráciou, pokiaľ trpia nedostatkom svetla, chladom alebo prievanom.

Tiež je veľmi vhodné pre pohnojenie trávnika alebo rastlín v pôde bohatých na fosfor – napríklad po aplikácii superfosfátu.

Ako namiešať tekuté jesenné hnojivo Kapka univerzálne?
Pred použitím fľašku zamiešame. Zmiešame 1 uzáver hnojiva, ktorý zodpovedá 15 ml, s 3 l vody. Aplikujeme na povrch substrátu ako zálievku.

Hnojivo môžeme aplikovať aj postrekom:

Pred použitím fľašku zamiešame. Zmiešame 1 uzáver hnojiva, ktorý zodpovedá 15 ml, s 6 l vody. Aplikujeme rozprašovačom na listy rastliny z oboch strán. Aplikácia postrekom má výhodu okamžitého účinku.


Aplikácia
Do 1 l vodyOpakujeme raz za:
Zálievka5 ml7 dní
Postrek2,5 ml 7 dní

Zloženie a obsah prvkov:

- dusík ako N 8% : (močovinový dusík ako N 4,1%, dusičnanový dusík ako N 3,9%)

- vo vode rozpustný draslík K2O 7%

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.
 

 

Podobné produkty