Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
FORESTINA SUBSTRÁT SUPRESÍVNY PROFIK VÝSEV A MNOŽENIE 15 L

Viac pohľadov

Top

FORESTINA SUBSTRÁT SUPRESÍVNY PROFIK VÝSEV A MNOŽENIE 15 L

SKU: 8959 EAN: 8594003199035

Zmes vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny, s upravenou hodnotou pH, S pridaním základných živín, stopových prvkov a perlitu.

VýrobcaForestina s.r.o.

Dostupnosť: Skladom do 3-5 dní

Bez DPH: 4,40 € S DPH: 5,30 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 15 l

Supresívny výsevný substrát je určený špeciálne pre výsevy a množenie rastlín. Je vhodný ako na siatie, tak aj k prepichovaniu odrezkov rastlín. Substrát je obohatený o hnojivo so základnými i stopovými živinam v nevyhnutnom rozsahu, čo má priaznivý vplyv na bezproblémové zakoreňovanie odrezkov a klíčenie rastlín. 

Substrát je obohatený o hubu Trichoderma virens a Metarhizium anisopliae, ktoré zaisťujú čistotu substrátu. Huba Trichoderma virens, ktorá aktívne potláča pôvodcov významných hubových ochorení vrátane fytopatogénnych húb rodu Fusarium, Pythium, Sclerotinia, Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú padanie a odumieranie klíčiacich a vzchádzajúcich rastlín a preto používanie výsevného substrátu obohateného o antagonistický organizmus, predstavuje významný preventívny prvok v ochrane sadeníc.

Zároveň má prítomnosť tejto huby priaznivý účinok na zakoreňovanie a vývoj rastlín, rastliny na prítomnosť tohto oragnizmu reagujú navodením tzv. indukovanej rezistencie t.j. stavu zvýšenej odolnosti voči širokému spektru škodlivých organizmov. 

Ďalej je obohatený aj o hubu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred hmyzom poškodzujúcim klíčiace a vschádzajúce rastliny. Hlavným cieľom zámernej inokulácie substrátu týmto užitočným organizmom, je ochrana sadeníc rôznych druhov sadeníc a okrasných rastlín pred škodcami napádajúcimi koreňový systém rastlín. Napr. pred larvami kováčikovcov (tzv. drôtovce), lariev chrústa, krtonožiek,.. Okrem druhov škodcov, ktorí sa vyskytujú výhradne v pôde, je významný aj účinok huby na hmyzích škodcov, ktorí sú v pôde len časť svojho vývoja (napr. strapky)

Použitie substrátu:

Primerané množstvo substrátu nasypeme do vhodnej nádoby a zasejeme semienka, alebo zasadíme rezne rastlín. Potom primerane zalejeme a vlhkosť substrátu udržujeme po celú dobu, než sú sadeničky pripravené na presádzanie. Akonáhle semená vzídu, alebo rezne zakorenia, je možné začať s ich prihnojovaním. Takto vypestované jednotlivé druhy sadeníc potom presádzame do príslušného špeciálneho substrátu.

Substrát nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu (vysokým teplotám) a uchovávajte ho v tme a chlade.

Objem náplne 15 litrov.

Podobné produkty