Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
FORESTINA SUBSTRÁT NA ORCHIDEY 5 L

Viac pohľadov

FORESTINA SUBSTRÁT NA ORCHIDEY 5 L

SKU: 4464

Špeciálny substrát určený pre presádzanie a pestovanie všetkých druhov orchideí.

Použitie orchidea,

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 4,50 € S DPH: 5,40 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 5 l

Kôrový substrát na orchidee je špeciálne pripravený pre presádzanie a pestovanie izbových orchideí a ostatných epifytických rastlín. Zloženie substrátu je vyvinuté presne podľa potrieb orchideí, ktoré vyžadujú vysoký obsah vzduchu v koreňovej zóne. Je pripravený z kvalitnej píniové kôry a špeciálne upravených kokosových šupiek (coco-Chips). Substrát nie je obohatený o živiny.

Coco-chips Prítomnosť coco-chips zaisťuje vysokú absorpčnú schopnosť pre vodu a živiny. Substrát potom zadrží až 10 krát viac vody (živného roztoku), ako je jeho hmotnosť a následne vodu i živiny postupne uvoľňuje. Coco-chips má rovnako vysokú odolnosť voči rozkladu vďaka prirodzenému obsahu trieslovín.

Píniové kôra Obsah píniové kôry zaručuje vysokú vzdušnosť substrátu, čo napomáha dobrému rozvoju koreňového systému aj celkovému zdravotnému stavu rastliny.

Použitie:

Na dno pestovateľskej nádoby nasypte slabú vrstvu substrátu, opatrne vložte korene rastliny a obsypte substrátom. S prvou zálievkou vykonávame aj prvé prihnojenie. K prihnojovaníu je vhodné použiť napríklad kvapalné hnojivo KAPKA na orchidey a bromélie. Rastliny pravidelne a primerane zalievame s ohľadom na ich veľkosť, okolitú teplotu a množstvo svetla. Veľmi vhodné je tiež časté rosenie listov, prípadne udržovanie vyššej vzdušnej vlhkosti.

Podobné produkty