Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
CAPRENO 3 L

Viac pohľadov

-8%
Doprava zdarma

CAPRENO 3 L

SKU: capreno

Postrekový selektívny herbicíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou (SC), určený na ničenie jednoročných dvojklíčnolistových burín a jednoročných tráv v kukurici

FormaKoncentrát
Účinnosť Ambrózia palinolistá, Bažanka ročná, Drchnička roľná, Durman obyčajný, Hluchavka, Horčiaky, Ježatka kuria, Kapsička pastierska, Láskavec, Mak vlčí, Mohár, Mrlík, Nevädza roľná, Peniažtek roľný, Pichliač roľný, Podslnečník Theophrastov, Voškovník obyčajný, Výmrv repky, Žltnica,
Použitie Kukurica,
Účinná látka popisTembotrione 345 g/l (28,2% hm) Thiencarbazone 61,5 g/l (5,4% hm) t.j. vo forme thiencarbazone-methyl v obsahu 68 g/l (5,6% hm) SAFENER: Isoxadifen 121,3 g/l (9,9% hm) t.j. vo forme isoxadifen-ethyl v obsahu 134 g/l (10,9% hm)
VýrobcaBayer CropScience

Bežná cena: 889,99 €

Akciová cena 820,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 3 l

Dostupnosť: Do 3 dní

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU:

Prípravok CAPRENO tvorí kombinácia dvoch účinných látok- tembotrione a thiencarbazone- methyl a špecifického safenera. Účinná látka tembotrione je prijímaná hlavne cez listy, pričom väčšina účinnej látky je absorbovaná do 6 hodín po aplikácii. Malá časť je prijímaná koreňmi cez pôdu. V rastlinách sa pohybuje xylémom aj floémom a dostáva sa tak k vysoko citlivým bunkám v rastových vrcholoch. Účinkuje ako inhibítor 4-hydroxyfenylpuryvátu dioxygenazy (HPPD). Inhibícia tohoto enzýmu spôsobuje blokádu biosyntézy prenylchinónov, ktorá následne vedie k blokáde biosyntézy karoténoidov a rýchlemu poklesu obsahu tokoferolu v bunkách. Dochádza k zastaveniu rastu, blednutiu listov, vzniku nekróz až nakoniec k uhynutiu citlivých rastlín. Thiencarbazone-methyl patrí do chemickej skupiny sulfonyl-amino-karbonyl-triazolinonov a účinkuje ako inhibítor enzýmu acetolaktátsyntetázy (ALS). Táto látka je účinná na trávy a dvojklíčnolistové buriny. Účinkuje cez pôdu aj listy a môže byť preto aplikovaná preemergentne aj postemergentne. Isoxadifen-ethyl je špecifický safener pre kukuricu, ktorý urýchľuje metabolizmus účinnej látky v kukurici a chráni ju tak pred jej poškodením na rozdiel od burín, v ktorých je neaktívny. Prípravok veľmi dobre účinkuje na celú radu jednoročných tráv a dvojklíčnolistových burín, ktoré sa bežne vyskytujú v kukurici.

Spektrum herbicídnej účinnosti:

Citlivé buriny: drchnička roľná, nevädza poľná, durman obyčajný, mrlíky (hybridný,mnohoplodý,biely), láskavec ohnutý, kapsička pastierska, hluchavka purpurová, hluchavka objímavá, žltnica maloúborová, prhlica roľná, rumanček kamilkový, bažanka ročná, mak vlčí, horčiaky (štiavolistý, obyčajný), peniažtek roľný, fialka roľná, výmrv repky, peniažtek roľný, ježatka kuria, proso siate roľné, moháre, cirok alepský, podslnečník Theofrastov, ambrózia palinolistá, ibištek trojdielny.
Stredne citlivé: pichliač roľný, voškovník obyčajný.
Odolné: pupenec roľný.

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty

Top
THIOVIT JET

THIOVIT JET

0.00 €
Doprava zdarma*Platí pre:
THIOVIT JET-10 kg - 55,00 €
Akcia!
CAPRENO 3 L

CAPRENO 3 L

889.99 €

820.00 €

Doprava zdarma
Akcia!
BENEVIA 1 L

BENEVIA 1 L

272.20 €

250.99 €

Doprava zdarma
Akcia!
PRIAXOR 5 L

PRIAXOR 5 L

319.14 €

294.59 €

Doprava zdarma