Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
BIELE LEPOVÉ DOŠTIČKY 6 ks

Viac pohľadov

BIELE LEPOVÉ DOŠTIČKY 6 ks

SKU: 2594 EAN: 8588000722075

Bio ochrana do sliviek proti piliarke slivkovej a piliarke žltej, do jabloní proti piliarke jablčnej a do kapustovín proti kvetárke kapustovej.

Účinnosť piliarky,
Použitie čerešňa, kapusta, marhuľa, ovocné stromy, slivka,
VýrobcaBioTomal

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 4,15 € S DPH: 5,00 €

Merná jednotka: ks

Piliarka slivková a piliarka žltá patria do skupiny tzv. bylinných osičiek. Dĺžka tela je asi 6 mm, chatakteristické sú dva páry blanitých krídel. Piliarky sa liahnu z kukiel v pôde v období krátko pred kvitnutím sliviek a ringlôt. Samice piliarky vyhľadávajú biele kvety sliviek a ringlôt, resp. jabloni, a v menšej miere marhúľ a čerešní. Potom do kvetov kladú vajíčka.

Preto ich láka biela farba lepových doštičiek.

Na biele lepové doštičky ich možno prilákať. Vyveste tieto lepové doštičky asi týždeň pred začiatkom kvitnutia chránených stromov. Tak možno výrazne znížiť množstvo samičiek piliarok, ktoré by ináč nalietavali do kvetov a poškodili ich. Ak tieto lapáky použijú aj vaši susedia, bude celkový efekt tohto spôsobu ochrany ešte vyšší.

Piliarka jablčná škodí podobne ako piliarky na slivkách. Samička kladielkom naruší kališný lístok napadnutého kvetu a do vzniknutej trhliny kladie vajíčko. Vyliahnuté biele larvy, podobné húsenici sa vžierajú do budúceho semenníka. Jedna larva poškodí niekoľko kvetov. 

Aj piliarky môžu byť príčinou opadávania plodov predtým bohato zakvitnutých stromov. Plody napadnuté piliarkami poznáte podľa veľkého čierneho otvoru, vo vnútri ktorého je trus larvy. Larvy piliarky jablčnej poškodzujú plody len na povrchu, alebo v mladom plode prehlodávajú sa až k jadrovníku. Jedna larva zničí 3 - 4 jablká, neskôr napadnuté plody opadnú.

Kvetárka kapustová vzhľadom pripomína muchu, je veľká 7-8 mm. Samičky kladú vajíčka ku koreňovému krčku vysadených kapustovín. Vyliahnuté larvy poškodzujú korene kapustovín, ktoré zaostávajú v raste, ľahko vädnú.

Doštičky sú natreté nevysýchavým lepidlom a hmyz sa na nich prilepí.

View File Etiketa Veľkosť (310.91 KB)

Podobné produkty