Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Benevia 1 L

Viac pohľadov

-16%
Doprava zdarma

Benevia 1 L

SKU: 4588

Postrekový insekticíd vo forme suspenzného koncentrátu na báze oleja (OD) určený na ochranu zemiakov, jahôd a zeleniny proti žravým a cicavým škodcom.

FormaKoncentrát
Účinnosť húsenice, kvetovka jahodová, pásavka zemiaková, strapky,
Použitie brokolica, cibuľa, jahoda, kapusta, karfiol, kel, mrkva, petržlen, reďkovka, zemiak,
Účinná látka popisCyantraniliprole 100 g/l ( 10,26 % hm)
VýrobcaFMC Agro Slovensko s.r.o.

Dostupnosť: Skladom

Bežná cena: 329,00 €

Akciová cena Bez DPH: 229,15 € S DPH: 275,00 €

Merná jednotka: ks

Balenie: 1 l

Postrekový insekticíd vo forme suspenzného koncentrátu na báze oleja (OD) určený na ochranu zemiakov, jahôd a zeleniny proti žravým a cicavým škodcom.

 

Účinné látky:

100 g/l cyantraniliprole

Balenie:

1 PET fľaša

Pôsobenie:

Benevia obsahuje cyantraniliprole, kontaktný a požerový insekticíd zo skupiny antranildiamidov s novým mechanizmom účinku (IRAC skupina 28). Benevia aktivuje ryanodinové receptory cieľového hmyzu, blokuje svalovú reguláciu a spôsobuje rýchlu paralýzu a úhyn. Expozícia toxickej dávky vedie v dôsledku ochrnutia k bezprostrednému zastaveniu príjmu potravy (do niekoľkých hodín po ošetrení) s plným úhynom za 3-6 dní po aplikácii. Benevia účinkuje ovicídne a ovi-larvicídne a ničí všetky larválne štádia a dospelých jedincov citlivých druhov hmyzu. Rýchly nástup účinku znamená vynikajúcu ochranu plodiny proti poškodeniu. Benevia účinkuje špecificky na vošky, molice, strapky, húsenice motýľov a niektoré chrobáky.

Registrované použitie:

Plodina

Škodlivý činiteľ

Dávka na ha

Ochranná doba

Poznámka

zemiak

pásavka zemiaková

0,125 l

14 dní

max. 1x, pole

jahoda

kvetovka jahodová, húsenice sivkavca stavikrvového

0,75 l

1 deň

max. 1x, pole

cibuľa, šalotka, cesnak

strapka tabaková, kvetárka cibuľová

0,75 l

1 deň

max. 1x, pole

mrkva, paštrnák, zeler, petržlen koreňový, reďkovka, kvaka

vŕtavka mrkvová

0,75 l

14 dní

max. 1x, pole

húsenice

0,6 l

7 dní

max. 1x, pole

karfiol, brokolica, kapusta hlávková, kel ružičkový

húsenice

0,4-0,5 l

7 dní

max. 1x, pole

molica lastovičníková

0,75 + (2,5) l

7 dní

zmáčadlo, max. 1x, pole

kvetárka kapustová

0,75 l

7 dní

max. 1x, pole

 

Odporúčania:

Maximálny počet aplikácií za vegetačné obdobie: 1x plodina/rok

Prípravok Benevia aplikujte ako foliárny postrek v odporúčaných dávkach na začiatku vývoja populácie hmyzu, optimálne po dosiahnutí prahov ekonomickej škodlivosti. Používajte dostatočné objemy vody na zaistenie dôkladného a rovnomerného pokrytia. Pre optimalizáciu účinku používajte vhodné zmáčadlo na báze oleja (napr. MERO 0,25 % obj.).

Neodporúča sa pridávať povrchovo aktívne zmáčadlo, ak je do TM s prípravkom Benevia pridaný iný produkt, ktorý už obsahuje povrchovo aktívnu látku alebo je do TM použité tekuté hnojivo.

Kedy a ako používať zmáčadlo MERO?

Pridanie adjuvantu MERO vo forme rastlinného oleja, vo vybraných prípadoch, zlepšuje pohyb účinnej látky cez povrch kutikuly a napomáha účinnej látke presunúť sa do listov a cievnych zväzkov rastliny. Z hľadiska účinnosti prípravku Benevia® je to veľmi dôležité, pretože primárny spôsob účinku je zabezpečený požitím účinnej látky. Žraví škodcovia (Lepidoptera, Coleoptera) požívajú produkt, aj keď účinná látka zostáva na povrchu ošetrenej rastliny. Pre savých škodcov je dôležité, aby sa účinná látka dostala do vnútra listov a cievnych zväzkov, odkiaľ tento hmyz prijíma potravu.

Pridaním adjuvantu MERO je možné optimalizovať kontrolu škodlivého hmyzu a zvýšiť účinnosť prípravku Benevia pri niektorých druhoch škodcov (molice, strapky, vošky).

Pri niektorých škodcoch nie je povinné pridávať adjuvant, hoci tento môže pomôcť zvýšiť účinnosť, najmä v prípade vysokého tlaku škodcov. Avšak pre cicavý hmyz a/alebo niektoré konkrétne plodiny, ako sú jahody alebo nektarinky, je nutné pridávať adjuvant, aby bola dosiahnutá maximálna účinnosť prípavku Benevia® a očakávaná kontrola škodcov.

FMC odporúča používať pomocné látky typu MERO (rastlinné oleje). Ak sa použijú iné typy pomocných látok, pozorne si prečítajte etiketu adjuvantu, aby ste skontrolovali fyzickú aj biologickú kompatibilitu s insekticídmi všeobecne. Jednou z adjuvantných charakteristík by mala byť schopnosť presunúť insekticíd cez listovú kutikulu.

Minimálna dávka adjuvantu MERO je 1 l/ha. Maximálna dávka je 2,5 l/ha na 1000 l/ha postreku alebo 0,25% obj./ha aplikovaného postreku. Vyššiu dávku použite v prípade vyššieho tlaku škodcov.

Prípravok Benevia® je kompatibilný s mnohými bežne používanými fungicídmi, tekutými hnojivami, herbicídmi, insekticídmi a biologickými prípravkami.

Pozor: NESMIE sa miešať s fungicídmi na báze medi!

Aplikácia v čase kvitnutia plodín je možná len v mimoletovom čase včiel v neskorších večerných hodinách! Vstup do ošetrených porastov je možný na druhý deň po aplikácii. Dažďové zrážky po 2 hodinách od zaschnutia postreku na povrchu ošetrených rastlín už nevyžadujú opakovanie zásahu.

Plodinové odporúčania:

Zemiak (pásavka zemiaková)

Zemiaky ošetrujte na začiatku kladenia vajíčok, v rastovom štádiu dvoch listov, najneskôr keď prvé bobule sú viditeľné (BBCH 12-70).

Dávka vody: 300-600 l/ha.

Jahoda (kvetovka jahodová, húsenice sivkavca stavikrvového)

Jahody ošetrujte na začiatku kladenia vajíčok, v rastovom štádiu dvoch listov najneskôr po 2. zbere (BBCH 12-89).

Dávka vody: 300-1000 l/ha.

Cibuľa, šalotka, cesnak (strapka tabaková, kvetárka cibuľova)

Porasty ošetrujte na začiatku kladenia vajíčok, pred výskytom prvých lariev strapiek / na začiatku letu dospelcov kvetárky v rastovom štádiu dvoch listov, najneskôr na začiatku dozrievania (BBCH 12-80).

Dávka vody: 200-800 l/ha

Mrkva, paštrnák, zeler, petržlen koreňový, reďkovka, kvaka (vŕtavka mrkvová)

Porasty ošetrujte v rastovom štádiu prvého listu, najneskôr v plnej zrelosti (BBCH 11-89).

Dávka vody: 300-1000 l/ha

Mrkva, paštrnák, zeler, petržlen koreňový, reďkovka, kvaka (húsenice)

Porasty ošetrujte na začiatku kladenia vajíčok, pred výskytom prvých lariev v rastovom štádiu prvého listu, najneskôr v plnej zrelosti (BBCH 11-89).

Dávka vody: 300-1000 l/ha.

 

Karfiol, brokolica, kapusta hlávková, kel ružičkový (húsenice, molica lastovičníková)

Porasty ošetrujte na začiatku kladenia vajíčok, pred výskytom prvých lariev v rastovom štádiu dvoch listov, najneskôr keď vegetatívne časti rastlín dosiahli typickú veľkosť (BBCH 12-49).

Dávka vody: 300-800 l/ha

Karfiol, brokolica, kapusta hlávková, kel ružičkový (kvetárka kapustová)

Porasty ošetrujte na začiatku kladenia vajíčok, pred výskytom prvých lariev v rastovom štádiu 9 listov, najneskôr keď vegetatívne časti rastlín dosiahli typickú veľkosť (BBCH 19-49).

Dávka vody: 300-800 l/ha

Insekticíd Benevia bol špeciálne navrhnutý na použitie v schémach integrovanej ochrany proti škodcom (IPM).

Na zabránenie vzniku rezistencie striedajte s insekticídmi s odlišným mechanizmom pôsobenia.

Účinok insekticídu Benevia® v rôznych vývojových štádiách niektorých druhov hmyzu

škodca

 

vývojové štádium hmyzu

 

 

vajíčko/larva

kukla

imago

motýle

***

***

*

strapky

*

**

***

molice

***

***

***

mínerky

X

***

***

 

Vplyv na úrodu

Porasty ošetrené prípravkom Benevia sú veľmi dobre chránené pred škodcami a dosahujú kvalitnú a výnosnú produkciu.

Vplyv na následné, náhradné a susediace plodiny

Použitie prípravku Benevia podľa návodu na použitie nemá negatívne dopady ani riziká na následné a na náhradné plodiny. V prípade nutnosti zaorania ošetreného porastu nie sú žiadne časové obmedzenia na zaradenie náhradných plodín. Rovnako aj výsadba následných plodín nevyžaduje špecifické opatrenia/obmedzenia.

Použitie prípravku Benevia v integrovanej produkcii (IP)

Prípravok Benevia je povolený v integrovanej produkcii cibule, cesnaku, mrkvy, petržlenu, paštrnáku, zeleru, reďkovky, kvaky, kapusty, kelu, karfiolu, brokolice, jahôd a zemiakov podľa Vestníka MPRV SR čiastky 8 z 15. mája 2020.

Prípravok určený pre profesionálnych užívateľov.

Podobné produkty