Pre verných zákazníkov - ešte LACNEJŠIE. Viac v sekcii VERNOSTNÉ ZĽAVY.

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
ASKON

Viac pohľadov

Novinka!
Doprava zdarma*Only for:
Syngenta ASKON -1 l - 145,00 €

ASKON

SKU: askon

Postrekový fungicídny prípravok na ochranu karfiolu, kapusty, kelu, mrkvy, cibuľovej zeleniny, póru a pažítky proti hubovým chorobám. • Dokonale zladený účinok v zelenine

 • Vyvážená kombinácia účinných látok s výborným ochranným efektom

 • Spoľahlivá istota aj pri vyššom tlaku chorôb

 • Maximálne úrody a znamenitá kvalita produkcie

 • Široké spektrum využitia v zeleninárstve

FormaKoncentrát
Účinnosť alternáriová škvrnitosť, čierna hniloba mrkvy, hrdze, krúžkovitá škvrnitosť listov na kapustovej zelenine a karfiole, múčnatka, pleseň belostná,
Použitie cibuľa, cibuľová zelenina, kapusta, karfiol, kel, mrkva, pór,
Účinná látka popisazoxystrobin 200 g/l, difenoconazole 125 g/l

Dostupnosť:
Syngenta ASKON -10 ml - Skladom
Syngenta ASKON -1 l - Skladom

Bez DPH: 3,15 € S DPH: 3,80 €

Merná jednotka: ks

* Povinné pole

Bez DPH: 3,15 € S DPH: 3,80 €

Prípravok Askon obsahuje dve účinné látky: azoxystrobin a difenoconazole. Kombináciou týchto účinných látok je dosiahnutý nielen preventívny, ale aj kuratívny účinok proti širokému spektru hubových chorôb.
Účinná látka azoxystrobin patrí do chemickej skupiny B- methoxyakrylátov (strobilurinové deriváty). Mechanizmus účinku spočíva v inhibícii transportu elektrónov pri dýchaní mitochondrií. Účinná látka preniká do pletív (translaminárny a systémový účinok). Účinok azoxystrobinu je predovšetkým preventívny, a preto musí byť aplikovaný pred alebo na začiatku infekcie. Azoxystrobin pôsobí dlhodobo, môže tak zabrániť vzniku neskoršej infekce. Ošetrené porasty sú dlhšiu dobu zelené (tzv. green efekt).
Účinná látka difenoconazole zo skupiny triazolov zastavuje vývoj húb inhibíciou biosyntézy ergosterolu v bunkových membránach - pôsobí ako demetylačný inhibítor (DMI). Difenoconazole pôsobí systémovo a má preventívny a kuratívny účinok. Do rastliny preniká asimilačnými časťami, odkiaľ sa šíri do ostatných pletív akropetálne a translaminárne už v priebehu jednej hodiny.
Fungicíd Askon je účinný proti hubám Alternaria brassicae, Alternaria brassicicola, Albugo candida, Mycosphaerella brassicicola, Erysiphe cruciferarum, Erysiphe heraclei, Alternaria dauci, Alternaria radicina, Alternaria porri, Puccinia alli.
Formulácia prípravku Askon je suspenzný koncentrát bez bifenylov, ktorá umožňuje jeho jednoduchú aplikáciu. Tank-mix kombinácie sú prakticky bez obmedzenia so všetkými bežnými prípravkami na ochranu rastlín a listovými hnojivami.

ROZSAH POUŽITIA A DÁVKOVANIA PRÍPRAVKU V ZÁHRADNÍCTVE:

PlodinaŠkodlivý činiteľ Dávka do 10L vody / na 100m2Čakacia lehota v dňochPovolené kombinácie a poznámky:
karfiolalternáriová škvrnitosť na kapuste, pleseň belostná, krúžkovitá škvrnitosť listov na kapustovej zelenine a karfiole10 ml21 dníKarfiol ošetrujte od začiatku tvorby hlávky, keď je šírka rastového vrcholu > 1 cm (BBCH 41) až do štádia,  kedy je dosiahnutá typická veľkosť a tvar a kvetná ružica je pevne uzavretá (BBCH 49). Aplikujte max. 2 x počas vegetácie. Interval medzi aplikáciami je min. 8 dní.
Kapusta hlávková, kel, kel ružičkovýAlternáriová škvrnitosť na kapuste, pleseň belostná, múčnatka na kapustovej zelenine10 ml21 dní

Kapustu hlávkovú a kel ošetrujte od začiatku tvorby hlávky, keď dva najmladšie listy nie sú ešte rozvinuté (BBCH 41) až do doby, kedy je veľkosť, tvar a pevnosť hlávky typická pre daný druh (BBCH 49). Kel ružičkový ošetrujte, keď sa bočné púčiky začínajú vyvíjať až do doby, kým puky pod terminálnym pukom sú tesne uzavreté. Aplikujte max. 2 x počas vegetácie. Interval medzi aplikáciami je min. 8 dní.

MrkvaMúčnatka na mrkve a petržlene, čierna hniloba mrkvy, alternáriová škvrnitosť listov na mrkve a petržlene10 ml14 dníMrkvu ošetrujte od začiatku hrubnutia koreňa, (priemer väčší ako 0,5 cm ) (BBCH 41) až do štádia, kedy koreň už dosiahol typický tvar a veľkosť (BBCH 49). Aplikujte max. 2 x počas vegetácie. Interval medzi aplikáciami je min. 8 dní.
cibuľová zelenina, pór, pažítkaalternáriová škvrnitosť cibuľovej zeleniny, hniloba cibuľovej zeleniny, hrdza cibuľová10 ml21 dní

Cibuľovú zeleninu (na skladovanie) ošetrujte, keď listové bázy začínajú hrubnúť (BBCH 41) až do štádia, kedy je už suchý vrchol cibule aj listy (dormancia) (BBCH 49). Aplikujte max. 1 x počas vegetácie.

Pór ošetrujte od štádia, kedy listové základy začínajú hrubnúť (BBCH 41) až do štádia, kedy dĺžka a priemer stonky sú už typické pre danú odrodu (BBCH 49). Aplikujte max. 1 x počas vegetácie.

Pažítku (semenné porasty) ošetrujte od začiatku rozšírenia listových báz (10% listovej hmoty je už typickej pre danú odrodu) (BBCH 41) do štádia konečného vzrastu, keď je už dosiahnutá typická listová hmota (BBCH 49). Aplikujte max. 1 x počas vegetácie.

Neaplikujte v zime (november až marec). Aplikujte najskôr tri týždne po presádzaní. Podmienky pri aplikácii by mali umožniť urýchlené zaschnutie postreku. Neaplikujte za chladného počasia a pri vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu (napr. vo večerných hodinách). Informácie o možnej fytotoxicite, odrodovej citlivosti a všetkých ďalších priamych a nepriamych nepriaznivých účinkoch na rastliny alebo rastlinné produkty. Ak je prípravok Askon aplikovaný v súlade s platným rozsahom použitia a návodom na použitie je tolerantný k ošetrovaným rastlinám.

Opatrenia proti vzniku rezistencie

Aplikujte len registrované dávky prípravku a dodržujte maximálny počet ošetrení počas vegetačnej sezóny.

Vplyv na následné, náhradné a susediace plodiny

Ak  je  prípravok  Askon  aplikovaný  v  súlade  s  platnou  etiketou  a  návodom  na  použitie,  nemá  negatívny  vplyv na následné plodiny. Prípravok Askon môže spôsobiť poškodenie jadrovín, preto zabráňte úletu postrekovej kvapaliny. Niektoré odrody jabloní sú veľmi citlivé na prípravok Askon. Postrekovač, ktorý bol použitý na aplikáciu prípravku Askon nepoužívajte na ošetrovanie jadrovín.

View File Etiketa Veľkosť (214.44 KB)
View File KBÚ Veľkosť (398.91 KB)

Podobné produkty

DITHANE DG NEOTEC 10 kg

DITHANE DG NEOTEC 10 kg

185.50 €
Doprava zdarma
TALENT 1 L

TALENT 1 L

99.00 €
Doprava zdarma
PROSARO 250 EC 5 L

PROSARO 250 EC 5 L

478.80 €
Doprava zdarma
SFERA 535 SC 5 L

SFERA 535 SC 5 L

744.00 €
Doprava zdarma
FALCON 460 EC 5 L

FALCON 460 EC 5 L

336.00 €
Doprava zdarma
HUTTON 5 L

HUTTON 5 L

420.00 €
Doprava zdarma
ATLAS 1 L

ATLAS 1 L

193.30 €
Doprava zdarma
RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

RIDOMIL GOLD MZ 68 WG 5 kg

135.00 €
Doprava zdarma
HORIZON 250 EW 5 L

HORIZON 250 EW 5 L

295.00 €
Doprava zdarma
BAYER Cassiopee 79 wg 6 kg

BAYER Cassiopee 79 wg 6 kg

189.00 €
Doprava zdarma
Bayer LYNX 5 L

Bayer LYNX 5 L

259.00 €
Doprava zdarma